Slafkovský chce reprezentovať Slovensko na MS v Česku, záujem majú aj ďalší hráči z NHL

Juraj Slafkovský v zápase Montreal Canadiens - Chicago Blackhawks.
Juraj Slafkovský v zápase Montreal Canadiens - Chicago Blackhawks. (Autor: Sportnet - Sébastien Gervais)
SITA|29. feb 2024 o 12:54

Ak ich kluby nepostúpia do play-off profiligy a ich zdravotný stav bude vyhovujúci, do prípravy národného tímu by sa mohli pripojiť ešte pred svetový šampionátom.

BRATISLAVA. Traja slovenskí hokejisti pôsobiaci v zámorskej NHL Juraj Slafkovský, Erik Černák a Šimon Nemec potvrdili záujem pomôcť slovenskej reprezentácii na majstrovstvách sveta 2024 v Česku v prípade, že ich kluby nebudú účinkovať vo vyraďovacích bojoch kanadsko-americkej profiligy.

Samozrejmosťou je aj ich vyhovujúci zdravotný stav. Informáciu priniesol denník Šport.

Svetový šampionát v Prahe a Ostrave sa začne o niečo viac ako dva a pol mesiaca. Aktuálny vývoj v NHL naznačuje, že k dispozícii reprezentačnému trénerovi Craigovi Ramsaymu by mohli byť aj ďalší hráči.

Pred záverečnou štvrtinou základnej časti súťaže je na priečke znamenajúcej postup do play-off iba Tampa Bay Lightning, za ktorú hrá obranca Erik Černák. Základná časť NHL sa skončí 18. apríla.

Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil, Šimon Nemec, Martin Fehérváry či Tomáš Tatar pôsobia v kluboch, ktoré sú aktuálne pod čiarou postupu, čo by znamenalo možnosť doplniť národné družstvo ešte pred začiatkom MS.

Realizačný tím slovenskej reprezentácie nepochybne sleduje aj vývoj v druhej najprestížnejšej hokejovej súťaži za morom.

V AHL pôsobí aktuálne deväť Slovákov: Marián Studenič, Martin Chromiak, Patrik Koch, Pavol Regenda, Miloš Kelemen, Adam Sýkora, Jakub Demek, Samuel Kňažko a Maxim Čajkovič.

Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja pred časom oznámilo, že nepočíta v príprave na MS s útočníkom Adamom Ružičkom. Ide o reakciu na video hráča s bielym práškom, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

"Slovenský zväz ľadového hokeja odsudzuje správanie Adama Ružičku, ktoré nie je v súlade s hodnotami reprezentanta, preto s ním v nominácii na prípravné zápasy a májové majstrovstvá sveta nepočítame," uviedol zväz vo svojom stanovisku.

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Domov»Hokej»Reprezentácie»Slafkovský chce reprezentovať Slovensko na MS v Česku, záujem majú aj ďalší hráči z NHL