Pondelok, 2. augusta, 2021Meniny má Gustáv

Je to definitívne. Škriniar pre koronavírus vynechá zápas s Írskom

Milan Škriniar. (Autor: Luca Bruno - TASR/AP)
Juraj Berzedi|8. okt 2020 o 07:23

Obranca Interu Miláno mal pozitívny test.

BRATISLAVA. Sú to hráči, ktorí majú byť čoskoro lídrami slovenskej futbalovej reprezentácie. Hráči, ktorí majú zo Slovákov najvyššiu trhovú hodnotu.

Ani jeden z nich však nezasiahne do štvrtkového semifinále play off o postup na majstrovstvá Európy 2020 proti Írsku (hrá sa o 20.45 v Bratislave).

Obom štart znemožní pandémia koronavírusu.

Kým obranca Milan Škriniar mal pozitívny test na koronavírus, stredopoliar Stanislav Lobotka je v karanténe v Neapole, hoci bol viackrát negatívne testovaný.

Škriniar je pozitívny na Covid-19

O pozitívnom náleze stopéra Interu Miláno už v stredu večer informoval na sociálnej sieti taliansky novinár Fabrizio Romano.

Neskôr správu potvrdili aj viaceré talianske médiá či samotný klub z Milána.

Tréner reprezentácie Pavel Hapal popoludní hovoril o nejednoznačnom výsledku jedného testu, meno hráča nešpecifikoval.

"Nebudem hovoriť meno, čakáme na výsledok jedného nejednoznačného testu. Uvidíme večer. V príprave však nemáme žiadne zmeny," povedal Hapal.

Reprezentačný tréner však narýchlo povolal do tímu stopéra Branislava Niňaja, čo naznačovalo, že niečo nie je v poriadku.

Účasť Lobotku bola už dlhšie nemožná

Stredopoliar SSC Neapol Lobotka na rozdiel od Škriniara ani nepricestoval na reprezentačný zraz. Jeho klub je totiž po viacerých pozitívnych testoch v karanténe.

O tom, že dôležitý stredopoliar bude proti Írsku chýbať, informoval denník SME už v pondelok poobede.

„Ak budú výsledky (opakovaných testov - pozn. red.) negatívne, hráči sa presunú do tréningového centra, kde budú fungovať. Nikto nebude môcť odísť,“ potvrdil SME novinár z Coriere dello Sport Fabio Mandarini.

Hoci vedenie reprezentačného tímu i jeho kapitán Marek Hamšík sa vyjadrili, že sa snažili dostať Lobotku na Slovensko, už dlhšie museli vedieť, že je to nemožné.

Situáciu nevedel ovplyvniť ani klub SSC Neapol. Rozhoduje Regionálny zdravotnícky úrad, ktorý mu je nadradený. Futbalisti Neapola nemohli odcestovať ani v nedeľu na zápas proti Juventusu Turín.

„Keby mal objektívnu príčinu, že je zranený alebo pozitívny, povie si, že má smolu. Ale takto, keď bude štyrikrát negatívny, nie je objektívna príčina, aby nehral. Berie to ako zásah vyššej moci, nespravodlivosť a, samozrejme, že zúri,“ načrtol Lobotkov agent Branislav Jašurek.

Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články