Pondelok, 26. júla, 2021Meniny má Anna, Hana, Anita
Na snímke slovenský futbalový reprezentant Stanislav Lobotka. (Autor: Martin Baumann TASR)
Prémiový obsah
Juraj Berzedi|5. okt 2020 o 15:55

Hlavné slovo majú hygienici.

BRATISLAVA. NEAPOL. Je zdravý, sedí doma a čaká. Na ďalšie testovanie na Covid-19.

Ak bude výsledok negatívny, už štvrtýkrát za posledné dni sa potvrdí, že koronavírus nemá.

Ani to však nemusí stačiť, aby futbalista Stanislav Lobotka odcestoval na Slovensko a vo štvrtok nastúpil za reprezentáciu v baráži o postup na majstrovstvá Európy proti Írsku.

„Robíme všetko pre to, aby sme ho dostali do Bratislavy. Pre nás je Lobotka kľúčový hráč,“ priznal na nedeľňajšom reprezentačnom zraze tréner Pavel Hapal.

V pondelok poobede bola situácia stále zamotaná a nejasná.

„Nevieme, či Stano stihne štvrtkový zápas proti Írsku. Rozhodujú o tom hygienici, ktorí sú nadradení klubu SSC Neapol,“ informoval SME Lobotkov agent Branislav Jašurek.

Klub nemôže nič robiť, ani hráči

Regionálny zdravotnícky úrad v oblasti Kampánia prikázal všetkým zamestnancom SSC Neapol, aby zostali v domácej karanténe.

Všetko odštartoval zápas Neapolčanov proti FC Janov, ktorý sa odohral 27. septembra. Slovenský reprezentant nastúpil v 66. minúte a Neapol zvíťazil 6:0.

Hosťujúce mužstvo malo už pred zápasom dvoch pozitívnych hráčov na Covid-19, ktorí do Neapola neodcestovali.

Po zápase už mali Janovčania štrnásť pozitívnych prípadov. A dvaja pozitívni boli aj v tíme Neapola – Poliak Piotr Zieliński a Macedónčan Elif Elmas.

Po tejto informácii sa dostali hráči i realizačný tím Neapola do karantény. Lobotka mal v sobotu i v nedeľu negatívny test. Ďalšie dva ho čakajú v pondelok a utorok.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Juraj Berzedi píše o futbale, ktorý dlhé roky hrával, hokeji, lyžovaní, atletike a vodnom slalome. Ako reportér sa zúčastnil na EURO 2016 vo futbale, aj na zimných olympijských hrách v Pjongčangu 2018. Reportérsky zachytil dianie na troch majstrovstvách sveta v hokeji (2017, 2018, 2019), pravidelne cestuje na Svetové poháre v alpskom lyžovaní a bol aj na dvoch svetových šampionátoch (2017, 2019).

Súvisiace články