Obhajca celkového triumfu skončil tretí, prvé preteky ročníka ovládol Geiger

Karl Geiger.
Karl Geiger. (Autor: TASR/AP)
TASR|20. nov 2021 o 21:09

Druhý skončil Japonec Kobajaši.

NIŽNIJ TAGIL. Nemecký skokan na lyžiach Karl Geiger zvíťazil v úvodných pretekoch novej sezóny Svetového pohára.

Na veľkom mostíku HS-134 v ruskom Nižnom Tagile dostal 252,4 b. a druhého Japonca Rjoju Kobajašiho zdolal o 8,7 bodu. Tretí skončil nórsky obhajca celkového prvenstva v SP Halvor Egner Granerud (239,7 b).

Geiger predviedol skoky dlhé 134,5 a 133 metrov a pripísal si jedenáste víťazstvo v kariére. "Som naozaj šťastný. nebol som si úplne istý, ako na to som na štarte sezóny, no teraz to už viem," citovala ho agentúra dpa.

Po prvom kole viedol Granerud, no v druhom predviedol len priemerný skok dlhý 125 metrov a prepadol sa aj za Kobajašiho. Poliak Kamil Stoch sa z 20. miesta po prvom kole prebojoval na piate.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Obhajca celkového triumfu skončil tretí, prvé preteky ročníka ovládol Geiger