Aj po päťdesiatke to stále vie. Veterán Kasai sa v Nagane umiestnil na pódiu

Skokanský "deduško" Noriaki Kasai nemá na športový dôchodok ani len pomyslenie.
Skokanský "deduško" Noriaki Kasai nemá na športový dôchodok ani len pomyslenie. (Autor: TASR/AP)
SITA|15. sep 2022 o 14:45

Legendárny skokan na lyžiach má tri olympijské medaily.

BRATISLAVA. Japonský skokanský matuzalem Noriaki Kasai neprestáva udivovať ani po päťdesiatke.

Skúsený veterán a symbol dlhovekosti v športe najnovšie v lokálnych pretekoch obsadil 3. miesto a umiestnil sa dokonca vyššie ako konkurenti, ktorí sa predstavili v letnej Grand Prix. Referuje o tom web sportowefakty.wp.pl.

Aj keď už Kasai nedokáže konkurovať najlepším skokanom vo Svetovom pohári, stále má záblesky, vďaka ktorým sa zaraďuje k lídrom v lokálnych súťažiach.

Výnimkou nebolo ani podujatie v japonskej Hakube v prefektúre Nagano. V prvom kole doskočil na značku 132 metrov a v polovici pretekov figuroval na čele súťaže. V druhom kole však zaznamenal len 119 metrov, čo napokon stačilo na konečné 3. miesto.

Kasai bol v pretekoch lepší ako reprezentanti Japonska, ktorí sa predstavili v letnej Grand Prix. Keiičii Sato bol piaty a Jukija Sato obsadil 9. priečku.

Na podujatí sa nezúčastnil líder japonského tímu a momentálne najväčšia hviezda skokov na lyžiach v „krajine vychádzajúceho slnka“ Rjoju Kobajaši.

Vo svojej zbierke úspechov má Kasai dve olympijské medaily zo Soči 2014 (striebro z individuálnej súťaže a bronz v družstvách) a jednu striebornú tímovú z Lillehammeru 1994.

Väčšina jeho súčasných rivalov pri spomenutom úspechu na hrách v Nórsku ešte ani nebola na svete.