944,9

6.

Fínsko

885,5

PLANICA. Nemeckí skokani na lyžiach sa stali piatykrát za sebou stali víťazmi v súťaži miešaných družstiev na majstrovstvách sveta.

Selina Freitagová, Karl Geiger, Katharina Althausová a Andreas Wellinger triumfovali v slovinskej Planici s náskokom 12,7 bodu pred Nórskom. Bronz vybojovali domáci Slovinci so stratou takmer 17 bodov.

Althausová získala v Planici už svoje tretie zlato. V sobotu bola členkou víťazného ženského nemeckého družstva a premožiteľku nenašla ani v individuálnej súťaži na strednom mostíku.

Nemci mali po prvom kole iba tesný náskok pred Nórmi, v 2. kole však potvrdili svoju dominanciu v súťaži miešaných družstiev na svetových šampionátoch.

Strieborné Nórsko reprezentovali Anna Odine Strömová, Johann Andre Forfang, Thea Björsethová a Halvor Egner Granerud, tretích Slovincov zase kvarteto Nika Križnarová, Timi Zajc, Ema Klinecová a Anže Lanišek.

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Hegemónia Nemcov pokračuje, na MS získali už piatu zlatú medailu