Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Prítomným stuhla krv v žilách. Nór sa po páde nevedel postaviť

Daniel Andre Tande. (Autor: TASR/AP)
SITA|Publikované 29. nov 2020 o 12:37

Daniel Andre Tande nepríjemne spadol.

BRATISLAVA. V sobotňajších pretekoch Svetového pohára v skokoch na lyžiach zažili prítomní vo fínskom stredisku Ruka dramatické chvíle.

Hneď v úvodnej sérii skokov nepríjemne dopadol Nór Daniel Andre Tande. Pri pristátí sa mu odopla pravá lyža a niekoľko desiatok metrov sa iba s ľavou šmýkal dole svahom.

Keďže sa nedokázal bez pomoci postaviť, bol potrebný zásah zdravotníkov. Pomocou špeciálnych nosidiel 26-ročného rodáka z Narviku previezli k sanitke, kde mu vyšetrili pravé koleno. Neskôr sa krívajúc vrátil do šatne.

Prípadné zranenie by Tandemu mohlo zabrániť v štarte na blížiacich sa majstrovstvách sveta v letoch na lyžiach v slovinskej Planici, kde by mal obhajovať zlato spred dvoch rokov v nemeckom Oberstdorfe.

Zdá sa však, že nakoniec by mohol byť v poriadku.

"Pád bol veľmi bolestivý, ale dúfam, že mám iba pomliaždené koleno. Dal som si kolenné väzy a meniskus vyšetriť v sanitke, ale úvodná prehliadka neukázala nič vážne," povedal Tande.

Ten figuruje v štartovej listine aj na nedeľňajšie preteky v Ruke. "Na bolesť som zvyknutý," dodal pre nórsku televíziu NRK, citoval ho portál sport.pl.

Autor: SITA

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

  • Invalid Date
  • Invalid Date
  • Invalid Date
© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.