Sevilla po prvý raz v skupinovej fáze LM, AEK proti Salzburgu

SITA|4. sep 2007 o 11:27

ATÉNY 4. septembra (SITA) - Futbalisti FC Sevilla sa stali poslednými účastníkmi skupinovej fázy Ligy majstrov 2007/2008. Andalúzania po domácom víťazstve 2:0 zvládli aj pondelňajšiu odvetu 3. predkola ...

ATÉNY 4. septembra (SITA) - Futbalisti FC Sevilla sa stali poslednými účastníkmi skupinovej fázy Ligy majstrov 2007/2008. Andalúzania po domácom víťazstve 2:0 zvládli aj pondelňajšiu odvetu 3. predkola najvýznamnejšej kontinentálnej klubovej pohárovej súťaže v Aténach. Nad miestnym AEK zvíťazili hladko 4:1 (3:0), v celkovom súčte suverénne 6:1 a tri dni po prehre 1:3 s AC Miláno v monackom finále európskeho Superpohára si vybojovali premiérovú účasť medzi elitou. "Urobili sme dnes za smutných okolností veľký krok smerom k špičke. Budeme síce väčšinou hrať proti tímom, ktoré majú s Ligou majstrov oveľa viac skúseností, ani my však zďaleka nie sme v súbojoch takéhoto kalibru neskúseným mužstvom," povedal kouč Sevilly Juande Ramos.

Na základe piatkového žrebu bude Sevilla hrať v H-skupine LM s Arsenalom Londýn, Steauou Bukurešť a Slaviou Praha. Proti španielskemu tímu teda možno nastúpi aj slovenské trio v "zošívanom" drese Matej Krajčík, Milan Ivana a momentálne dlhodobejšie zranený Dušan Švento. Gréci sa v boji o postup do skupinovej fázy Pohára UEFA stretnú s rakúskym Red Bullom Salzburg.

Zápas pôvodne mali odohrať minulý utorok, ale pre smrť obrancu víťazov ostatných dvoch ročníkov Pohára UEFA Antonia Puertu i tragické požiare v Grécku ho odložili. Pamiatku náhle zosnulého futbalistu a viac ako šiestich desiatok obetí prírodnej katastrofy si aktéri uctili minútou ticha a 50 000 fanúšikov na Olympijskom štadióne zapálením sviečok.

Stretnutie AEK - Sevilla bolo od začiatku v réžii hostí, hoci Rivaldo dvakrát pohrozil priamym kopom. Domácich však nalomil nariadený pokutový kop za nedovolený zákrok Júlia Césara na Daniela Alvesa. V 31. min sa z bieleho bodu nemýlil Luís Fabiano. Keď o 10 minút neskôr pridal Seydou Keita druhý gól po rohovom kope Daniela Alvesa, o postupujúcom bolo definitívne

Aténčania ešte do prestávky inkasovali znova z kopačky Fabiana. Roh tentoraz zahrával Diego Capel. V druhom polčase zvýšil v 53. min Aleksandr Keržakov na zdrvujúcich 4:0. Tridsaťpäťročný brazílsky veterán Rivaldo v 81. min už výsledok iba skorigoval z jedenástky za zastavenie Nikosa Lyberpoulosa Alvesom, keď predtým Andrés Palop v 65. min chytil pokutový kop Gustava Manducu za faul Aquivalda Mosqueru na striedajúceho Michalisa Pavlisa.

Výsledok pondelňajšieho odvetného stretnutia 3. predkola futbalovej Ligy majstrov 2007/2008:

AEK Atény - FC Sevilla 1:4 (0:3) - prvý zápas: 0:2, postupuje Sevilla

Góly: 81. Rivaldo (z 11 m) - 31. a 45. Fabiano (prvý z 11 m), 41. Keita, 53. Keržakov

Aktualizovaný žreb skupinovej fázy Ligy majstrov:

A-skupina: FC Liverpool (Angl.), FC Porto (Portug.), Olympique Marseille (Fr.), Besiktas Istanbul (Tur.)

B-skupina: FC Chelsea (Angl.), FC Valencia (Šp.), Schalke 04 (Nem.), Rosenborg Trondheim (Nór.)

C-skupina: Real Madrid (Šp.), Werder Brémy (Nem.), Lazio Rím (Tal.), Olympiakos Pireus (Gréc.)

D-skupina: AC Miláno (Tal.), Benfica Lisabon (Portug.), Celtic Glasgow (Škót.), Šachťor Doneck (Ukr.)

E-skupina: FC Barcelona (Šp.), Olympique Lyon (Fr.), VfB Stuttgart (Nem.), Glasgow Rangers (Škót.)

F-skupina: Manchester United (Angl.), AS Rím (Tal.), Sporting Lisabon (Portug.), Dinamo Kyjev (Ukr.)

G-skupina: Inter Miláno (Tal.), PSV Eindhoven (Hol.), CSKA Moskva (Rus.), Fenerbahce Istanbul (Tur.)

H-skupina: Arsenal Londýn (Angl.), FC Sevilla (Šp.), Steaua Bukurešť (Rum.), Slavia Praha (ČR)

Hracie dni skupinovej fázy Ligy majstrov:

1. kolo: 18. a 19. 9. 2007

2. kolo: 2. a 3. 10. 2007

3. kolo: 23. a 24. 10. 2007

4. kolo: 6. a 7. 11. 2007

5. kolo: 27. a 28. 11. 2007

6. kolo: 11. a 12. 12. 2007 (už 4. 12. odohrajú posledné zápasy v základnej D-skupine z dôvodu účasti držiteľa trofeje AC Miláno na decembrových majstrovstvách sveta klubov pod hlavičkou FIFA)

Aktualizovaný žreb 1. kola Pohára UEFA (hrá sa 20. 9. a 4. 10.):

FC Midtjylland (Dán.) - Lokomotiv Moskva (Rus.)

FC Groningen (Hol.) - AC Fiorentina (Tal.)

Rabotnički Skopje (Maced.) - Bolton Wanderers (Angl.)

AEK Atény (Gréc.) - Red Bull Salzburg (Rak.)

1. FC Norimberg (Nem.) - Rapid Bukurešť (Rum.)

FC Everton (Angl.) - FC Metalist Charkov (Ukr.)

Zenit Petrohrad (Rus.) - Standard Liége (Belg.)

Bayer Leverkusen (Nem.) - UD Leiria (Portug.)

Villarreal CF (Šp.) - BATE Borisov (Biel.)

FC Sion (Švajč.) - Galatasaray Istanbul (Tur.)

Atlético Madrid (Šp.) - Kayseri Erciyesspor (Tur.)

Girondins Bordeaux (Fr.) - Tampere United (Fín.)

Panathinaikos Atény (Gréc.) - FC Artmedia Petržalka (SR)

Sparta Praha (ČR) - Odense BK (Dán.)

FC Zürich (Švajč.) - Empoli (Tal.)

FC Sochaux (Fr.) - Panionios Atény (Gréc.)

Rapid Viedeň (Rak.) - Anderlecht Brusel (Belg.)

Pacos de Ferreira (Portug.) - AZ Alkmaar (Hol.)

Sampdoria Janov (Tal.) - Aalborg BK (Dán.)

Spartak Moskva (Rus.) - BK Häcken (Švéd.)

Hammarby (Švéd.) - SC Braga (Portug.)

FC Larissa (Gréc.) - Blackburn Rovers (Angl.)

FK Mladá Boleslav (ČR) - US Palermo (Tal.)

Dinamo Záhreb (Chorv.) - Ajax Amsterdam (Hol.)

Stade Rennes (Fr.) - Lokomotiv Sofia (Bulh.)

SK Brann Bergen (Nór.) - FC Bruggy (Belg.)

Bayern Mníchov (Nem.) - Belenenses Lisabon (Portug.)

FC Aberdeen (Škót.) - Dnepr Dnepropetrovsk (Ukr.)

SC Heerenveen (Hol.) - Helsingborgs IF (Švéd.)

FC Toulouse (Fr.) - CSKA Sofia (Bulh.)

Hamburger SV (Nem.) - Litex Loveč (Bulh.)

FK Sarajevo (Bosna a Herc.) - FC Bazilej 1893 (Švajč.)

Austria Viedeň (Rak.) - Valerenga Oslo (Nór.)

AIK Štokholm (Švéd.) - Hapoel Tel Aviv (Izr.)

Aris Solún (Gréc.) - Real Zaragoza (Šp.)

Dinamo Bukurešť (Rum.) - Elfsborg (Švéd.)

Tottenham Hotspur (Angl.) - Anorthosis Famagusta (Cypr.)

Racing Lens (Fr.) - FC Kodaň (Dán.)

Getafe (Šp.) - FC Twente Enschede (Hol.)

Groclin Grodzisk (Poľ.) - Crvena Zvezda Belehrad (Srb.)

Domov»Futbal»Liga majstrov»Sevilla po prvý raz v skupinovej fáze LM, AEK proti Salzburgu