Juventus uchránil od úplnej hanby Ronaldo. Interu stačil jeden gól

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo v zápase proti FC Turín.
Portugalský útočník Cristiano Ronaldo v zápase proti FC Turín. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. apr 2021 o 14:40 (aktualizované 4. apr 2021 o 00:33)

Do hry zasiahli traja slovenskí futbalisti.

MILÁNO. Futbalisti AC Miláno remizovali v sobotnom domácom stretnutí 29. kola talianskej Serie A so Sampdoriou Janov 1:1.

Hostia si už v prvom polčase vytvoril gólové šance, ale Milánčanov podržal brankár Gianluigi Donnarumma. Inkasoval až v 57. minúte po góle Fabia Quagliarellu, no vzápätí inkasoval druhú žltú kartu Adrien Silva.

Milánčania zužitkovali presilovku až v závere duelu, keď sa presadil striedajúci Jens Hauge. AC stráca na svojho mestského rivala už osem bodov, pretože Inter vyhral na trávniku Bologne 1:0. Ako jediný skóroval Belgičan Romelu Lukaku.

Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral za hostí celý zápas.

Sklamaný Zlatan Ibrahimovič.
Sklamaný Zlatan Ibrahimovič. (Autor: TASR/AP)

Haraslín aj Kucka remizovali

Hráči Neapola majú za sebou divoký zápas s Crotone, keď doma viedli po polčase 3:1, ale víťazstvo 4:3 si vybojovali až v závere. Po zmene strán totiž hostia v priebehu jedenástich minút vyrovnali vďaka Simymu a Juniorovi Messiasovi.

Tri body pre Neapolčanov napokon zabezpečil v 72. minúte Giovanni Di Lorenzo.

AS Rím remizovalo na ihrisku Sassuola 2:2. V drese domácich nastúpil v 76. minúte aj slovenský reprezentant Lukáš Haraslín.

Rovnakým výsledkom sa skončil aj duel Beneventa s Parmou, ktorú v pozícii kapitána viedol Juraj Kucka. Na trávniku pobudol do 78. minúty.

Ronaldov gól posudzoval VAR

Vo večernom zápase remizovali futbalisti Juventusu v mestskom derby na ihrisku FC Turín 2:2. Bod pre hostí zachránil v závere duelu Portugalčan Cristiano Ronaldo, ktorého zásah odobril VAR.

Jeho gól najprv rozhodcovia neuznali pre ofsajd, ale po konzultácii s VAR svoje rozhodnutie prehodnotili.

Juventus nebodoval naplno po druhý raz za sebou a v tabuľke figuruje až na piatom mieste, FC Turín je sedemnásty.

Serie A - 29. kolo:

AC Miláno - Sampdoria 1:1 (0:0)

Góly: 87. Hauge - 57. Quagliarella. ČK: 59. Silva (Sampdoria) po druhej ŽK

Atalanta - Udinese 3:2 (2:1)

Góly: 19. a 43. Muriel, 61. Zapata - 45. Pereyra, 71. Stryger Larsen

Neapol - Crotone 4:3 (3:1)

Góly: 19. Insigne, 22. Osimhen, 34. Mertens, 72. Di Lorenzo - 25. a 48. Simy, 59. Messias

Janov - Fiorentina 1:1 (1:1)

Góly: 13. Destro - 23. Vlahovič. ČK: 52. Ribery (Fiorentina)

Lazio Rím - Spezia 2:1 (0:0)

Góly: 56. Lazzari, 89. Caicedo (z 11 m) - 73. Verde, ČK: 90.+5 Lazzari, 90.+6 Correa (obaja Lazio) po druhej ŽK

FC Turín - Juventus 2:2 (1:1)

Góly: 27. a 46. Sanabria - 13. Chiesa, 81. Ronaldo

Bologna - Inter 0:1 (0:1)

Gól: 32. Lukaku

/Milan Škriniar (Inter) odohral celý zápas/

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Juventus uchránil od úplnej hanby Ronaldo. Interu stačil jeden gól