Streda, 20. január, 2021Meniny má Dalibor

Serena Williamsová je na pokraji síl, bojí sa o dcéru

Serena Williamsová v 3. kole Australian Open 2020. (Autor: Lee Jin-man - TASR/AP)
TASR|Publikované 22. mar 2020 o 07:03

Zabrať dostáva aj psychika.

LOS ANGELES. Šíriaci sa nový koronavírus neohrozuje iba fyzické zdravie, ale zabrať dostáva aj psychika.

Americká tenistka Serena Williamsová priznala, že týždne izolácie kombinované so strachom o dvojročnú dcéru Olympiu ju privádzajú do zúfalstva. Svoju spoveď zverejnila v sérii videí na platforme TikTok.

"Dodržujem pravidlá a snažím sa vyhýbať sociálnemu kontaktu. Je to však ťažké, už som na pokraji síl. Každá maličkosť ma dokáže vykoľajiť. Stačí, aby moja dcéra zakašlala a hneď sa strhnem, nahnevám...

A potom ma to mrzí. Vyroja sa obavy, je zdravá, je v poriadku ? Čo pre ňu môžem urobiť? Namiesto toho, aby som využila prerušenú sezónu, som vo veľkom strese," povedala 23-násobná grandslamová víťazka.

Mnohí ľudia nový koronavírus podcenili, pribúdajúce prípady v Čine zľahčovali a mysleli si, že pre obrovskú vzdialenosť sa ich netýka. Jednou z nich bola aj Williamsová.

"Zrazu zrušili turnaj v Indian Wells, povedala som si, fajn aspoň budem mať viac voľna, lenže potom zrušenia pribúdali a uvedomila som si, že je to divné a každým ďalším zrušeným podujatím moja úzkosť narastala," priblížila Williamsová, ktorá však napriek okolnostiam nestratila na odhodlaní:

"Som si istá, že to zvládneme, musíme."

Koronavírus SARS-CoV-2

Najnovšie poznatky a informácie o ochorení Covid-19 a novom koronavíruse SARS-CoV-2, ktorý mal prvotné ohnisko nákazy v čínskom meste Wu-chan.

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.