Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Šéf českého futbalu je vo väzbe, teraz môže prísť asociácia o dotácie

Bývalý šéf českého futbalu Miroslav Pelta je od júna vo väzení pre nezákonné rozdeľovanie štátnych dotácií. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 9. máj 2017 o 19:00

Pre futbal je to absolútne neprijateľné a likvidačné, uviedla FAČR vo vyhlásení.

PRAHA. Českej futbalovej asociácii (FAČR) vážne hrozí, že po zatknutí predsedu Miroslava Peltu, ktorého spolu s ďalšími dvomi osobami obvinili v kauze dotačných programov ministerstva školstva a poslali ho v piatok do väzby, príde o dotácie z Ministerstva školstva, mládeže a telovýchovy.

V utorok to podľa českých médií povedala ministerka Kateřina Valachová.

Ministerka podľa idnes.cz na utorňajšej tlačovej konferencii uviedla, že situácia futbalovej asociácie na dosiahnutie dotácií je veľmi vážna a právne zložitá.

"Futbalová asociácia bude mať obrovský problém získať dotácie i v novom hodnotení programu pre športové zväzy, pretože je obvinenou osobou. Nie je možné garantovať, že finančné prostriedky dostanú," povedala.

Rozhodnutie ministerstva vedenie FAČR šokovalo.

"Pre futbal je to absolútne neprijateľné a likvidačné. Za týchto okolností nie je vedenie asociácie schopné naplniť svoje záväzky, ktoré hnutie prisľúbilo na základe predchádzajúcich rozhodnutí ministerstva," uviedla FAČR vo vyhlásení.

FAČR vlani hospodárila s vyrovnaným rozpočtom 949 miliónov korún, na tento rok má plánovaný vyrovnaný rozpočet vo výške 968 miliónov. Z toho malo byť 632 miliónov korún práve z dotácií ministerstva školstva.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.