Nedeľa, 9. mája, 2021Meniny má Roland

Šéf Anglickej FA: Blatter dlho nevydrží, bude nútený odstúpiť

Dyke (vľavo) si nemyslí, že súčasný šéf FIFA dokončí ďalší štvorročný cyklus vo funkcii. (Autor: TASR/AP)
TASR|30. máj 2015 o 19:13

Greg Dyke má o osude Seppa Blattera jasno.

LONDÝN. Šéf Anglickej futbalovej asociácie (FA) Greg Dyke v sobotu povedal, že Sepp Blatter nevydrží vo funkcii prezidenta FIFA ďalšie štyri roky a bude nútený odstúpiť.

Sedemdesiatdeväťročný švajčiarsky funkcionár zdolal v piatkovej voľbe na 65. kongrese FIFA jordánskeho princa Ali bin Al-Husseina, ktorý po prvom kole prehral v pomere hlasov 73 ku 133 a pred začiatkom toho druhého odstúpil.

"Myslím, že týmto krokom sa zvýšila pravdepodobnosť ďalších škandálov. Som toho názoru, že Blatter bude nútený odstúpiť," cituje Reuters Dykeove slová.

Na svojom zotrvaní vo Výkonnom výbore FIFA nebude trvať viceprezident FA David Gill. Doň ho zvolili pritom len pred dvomi mesiacmi.

Bývalý šéf exekutívy Manchestru United sa však vzhľadom na zotrvanie Blattera vo funkcii prezidenta FIFA nezúčastnil na sobotňajšom prvom zasadnutí VV po voľbe.

"Je to niečo, čo nevnímam pozitívne. Naopak, hrôzostrašne vzhľadom na udalosti, ktoré sa odohrali v uplynulých dňoch. Tie ma utvrdili v tom, že by nebolo vhodné byť členom VV FIFA pod jeho súčasným vedením," povedal Gill.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články