Streda, 27. január, 2021Meniny má Bohuš

Sečovskej hádzanej zvoní umieráčik

Hala v Sečovciach bývala plná na prasknutie. Archívna fotografia je z roku 2001, keď ŠKP Sečovce obhájil titul. (Autor: TASR)
Sportnet|Publikované 1. feb 2007 o 23:00

Časy, keď hádzanári ŠKP Sečovce vybojovali dva tituly, sú už zabudnuté.

SEČOVCE. Sečovský hádzanársky klub ŠKP sa po rokoch slávy ocitol na opačnom póle záujmu sponzorov i otcov mesta. Už pár rokov len prežíva, no hrozba rozpadu sa v spolupráci s mestom vždy zažehnala. Po odstúpení prezidenta Gamráta však klub pred odvetnou časťou ligy balansuje na hrane. Chrbtom sa mu obrátili sponzori a vedenie nepochodilo ani na radnici.

Jediný ligista v meste, klub s dvoma titulmi majstra Slovenska (2000 a 2001) údajne sezónu nedohrá. S viceprezidentom ŠKP Milanom Korytkom sa včera nedalo spojiť. Oslovili sme vedúceho družstva Ján Lukáča, ktorý má najväčší podiel na tom, že policajti odohrali v stredu štvrťfinále Slovenského pohára s prešovským Tatranom.

„Hanbu sme si neurobili. V prvom polčase chlapci odviedli to, čo v nich je, hoci od decembra sme neabsolvovali veľa tréningov. Oznámili im, že zápas s Prešovom je možno posledný. Snažíme sa rozbehnúť nejaké aktivity, aby sme dohrali ročník,“ hovorí Lukáč.

Avizovali ste možné odstúpenie aj riadiacemu orgánu súťaže? „Takúto možnosť si zatiaľ nepripúšťame,“ povedal Lukáč. Podľa neho je v silách hráčov bojovať o prvú šestku extraligy.

„Mesto nikdy nepovedalo, že tento šport nepodporí. Nestavia sa ku klubu macošsky, aj v tomto roku vyčlenilo prostriedky,“ tvrdí primátorka Monika Bérešová. „Len nevieme splniť požiadavky, ktoré má výbor ŠKP.“

Odchovanec klubu a jeden z najskúsenejších Slavomír Seman pripomína, že hráčom v decembri vedenie prisľúbilo vyrovnať podlžnosti. „Vzhľadom na to, že nik nevie, čo bude ďalej, chlapci si hľadajú nové kluby,“ dodal.

Autor: Sportnet

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.