Nedeľa, 11. apríla, 2021Meniny má Július

Sečovciam snaha o záchranu nevyšla, ŠKP končí

SITA|8. feb 2007 o 17:12

SEČOVCE 8. februára (SITA) - Na Slovensku s veľkou pravdepodobnosťou zanikne ďalší hádzanársky klub. Snaha o vyriešenie nelichotivej finančnej situácie v ŠKP Sečovce neviedla k úspešnému koncu a z hádzanárskej ...

SEČOVCE 8. februára (SITA) - Na Slovensku s veľkou pravdepodobnosťou zanikne ďalší hádzanársky klub. Snaha o vyriešenie nelichotivej finančnej situácie v ŠKP Sečovce neviedla k úspešnému koncu a z hádzanárskej mapy tak zmizne dvojnásobný majster SR. Funkcionári klubu po tom, čo nepochodili na sečovskom mestskom úrade, sa snažili nájsť pomocnú ruku v neďalekom Trebišove. Po štvrtkových rokovaniach však zhasla aj posledná nádej a sklamaný viceprezident ŠKP Milan Korytko mohol len smutne skonštatovať koniec. "Je to veľká škoda. Trebišovčania by aj mali záujem. Tvrdili, že by do toho išli, ale nie teraz. Zrejme tiež nemajú dostatočné finančné krytie. Po odchode hlavných sponzorov sa nedá financovanie utiahnuť mne samému," vysvetľoval M. Korytko a dodal: "V piatok oznámime na Slovenský zväz hádzanej koniec nášho účinkovania v súťaži." K vzniknutej situácii má čo povedať aj riadiaci orgán najvyššej slovenskej súťaže. "Ešte nemáme žiadne oficiálne informácie o konci hádzanej v Sečovciach, preto by som nerád predbiehal," poznamenal športový sekretár SZH Peter Brunovský. Ak by sa potvrdili pesimistické správy o zániku klubu, sečovské výsledky by sa anulovali. Extraliga by pokračovala podľa vyžrebovania s tým, že súper "policajtov" by mal v danom kole voľno. Sečovciam hrozí za odstúpenie zo súťaže finančná pokuta 50 000 Sk. Posledným zápasom dvojnásobného majstra SR zo sezón 1999/2000 a 2000/2001 by bol minulotýždňový štvrťfinálový duel Slovenského pohára s Tatranom Prešov (21:34).

V Sečovciach bolo na sobotu 10. februára o 18.00 h naplánované extraligové stretnutie proti úradujúcemu majstrovi MŠK SIRS Považská Bystrica, ktorý má momentálne tiež problémy, no iného charakteru. Na Považí šarapatí chrípkový vírus, takže duel by sa aj tak neuskutočnil. Hracia komisia SZH totiž obdržala vo štvrtok popoludní od Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v P. Bystrici písomné potvrdenie, že chrípka dosahuje aktivitu lokálnych epidémií, a preto nariadila dohrávku spomenutého súboja na 21. 2. 2007 o 18.00 h.


Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články