Piatok, 5. marec, 2021Meniny má Fridrich

Šaľa po dvojgólovej prehre v Dánsku stále v hre o postup

TASR|Publikované 12. feb 2006 o 18:08

Ikast 12. februára (TASR) - V prvom zápase osemfinále Pohára EHF prehrali hádzanárky Slovana Duslo Šaľa na palubovke dánskeho Ikast Bording 28:30 (14:14).

Slovenský majster tak stále ostáva v reálnej hre o postup do štvrťfinále, o ktorom sa rozhodne budúci týždeň v Mestskej športovej hale v Šali.

Ikast Bording - Slovan Duslo Šaľa 30:28 (14:14)

Zostavy:

Ikast: Mortensenová, Eriksenová - Andersenová, Brustuenová 1, Knudsenová 2, Henriksenová 2, Aamondtová 2, Hansenová 6, Lageströmová 1, Brodsgaardová 2, Sörensenová, Milanovičová 8/5, Halenová 5, Daugaardová 1

Šaľa: Némethová, Fabiánová - Flašková 2, Vlčková 10/4, Fečová 1, Csalava 5, Šalatová 1, Halásová 6/1, Varádyová 3

Rozhodovali: Horáček, Novotný (obaja ČR), vylúčené: 0:6, 7 m hody: 5/5 - 7/5, 1350 divákov

Úvod patril Šaľankám, ktoré sa už v 3. minúte ujali vedenia 3:0. Domáci tím s 12 reprezentantkami z troch krajín, ťažko hľadal zbraň proti pozornej obrane "chemičiek". Zverenky trénerky Dariny Braunovej boli však efektívne aj v útoku, takže domáci Ikast poháňaný vypredaným hľadiskom dokázal vyrovnať až v 25. minúte. Aj po zmene strán hostkám vychádzala útočná spolupráca spojok so strelecky disponovanou pivotkou Halásovou, ku ktorej sa pridala sebavedomým výkonom aj spojka Vlčková. Miestami bezradné Dánky využili až dvojnásobné zbytočné vylúčenia Halásovej a Flaškovej a v 50. minúte sa ujali vedenia 25:24. Vzápätí nasledovali ďalšie netaktické fauly a následné vylúčenia skúsených hráčok Flaškovej a Fečovej a domáci favorit, ktorý je v súčasnosti na 4. mieste dánskej ligovej tabuľky, zvýšil na 27:24. Slovenky však nezložili zbrane a vyrovnali na 27:27. O tesné víťazstvo Ikastu sa napokon zaslúžila, dovtedy nevýrazná najlepšia strelkyňa dánskej ligy, Srbka Tanja Milanovičová dvoma presnými zásahmi.

Darina Braunová, trénerka Šale: "Bol to z oboch strán veľmi dobrý zápas. Uhrať s dánskym tímom takýto výsledok je veľmi povzbudzujúce, veď doteraz sme boli zvyknutí na omnoho vyššie prehry. Máme stále šancu na postup, o ktorý sa určite pobijeme. Celý tím podal výborný výkon, škoda záveru, kde však už dievčatám chýbali sily."

ms mf

Súvisiace články