Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Botek s Balážom dosiahli skvelý úspech, je prísľubom pred OH

Slovenskí kanoisti Samuel Baláž a Adam Botek. (Autor: canoe.sk)
TASR|16. máj 2021 o 14:15

V disciplíne K4 im tesne ušla medaila.

Svetový pohár v rýchlostnej kanoistike

K2 1000 m: 1. Nemecko (Max Hoff, Jacob Schopf) 3:23,00 min, 2. Česko (Josef Dostal, Radek Slouf) +0,09 s, 3. Slovensko (Samuel Baláž, Adam Botek) +0,66 s

K4 500 m: 1. Španielsko (Saul Craviotto, Marcus Walz, Carlos Arevalo, Rodrigo Germade) 1:22,15 min, 2. Nemecko (Max Rendschmidt, Ronald Rauhe, TOm Liebscher, Max Lemke) +0,65 s, 3. Bielorusko (Aliaksej Misučenka, Uladžislau Litvinau, Mikita Boriakau, Dzmitrij Natynčuk) +1,78 s, ... 6. Slovensko (Samuel Baláž, Denis Myšák, Erik Vlček, Adam Botek) +2,02 s

SZEGED. Slovenský dvojkajak v zložení Samuel Baláž, Adam Botek obsadil v A-finále K2 na 1000 m v 1. kole Svetového pohára v Szegede tretie miesto.

Na víťazných Nemcov Maxa Hoffa a Jacoba Schopfa stratil 0,66 s. Majstri sveta v dramatickom finiši odrazili nápor Čechov Josefa Dostála a Radka Sloufa.

Perspektíva smerom k OH 

Baláž s Botekom od štartu bojovali o popredné priečky. Po polovici trate boli tretí za dvoma loďami Nemecka a túto pozíciu si udržali až do cieľa.

Predstihli Jacoba Ronalda Kurschata, s Jakobom Thordsenom, no v závere sa dostal pred nich spomenutý český tandem.

"Vo finále K2 išli výborne a dosiahli super výsledok. Celá ich príprava je zameraná na K4 500 m, no chceli sme otestovať ich výkonnosť aj v K2. Je veľká perspektíva, že budú v tejto disciplíne štartovať aj na olympiáde.

Do začiatku OH v Tokiu sa môžu ešte zlepšiť, sú tam rezervy, uviedol pre TASR Filip Petrla, športový riaditeľ sekcie hladkých vôd Slovenskej kanoistiky.

Absolvovali smrteľnú kombináciu 

Popoludní sa Baláž s Botekom spoločne s Erikom Vlčekom a Denisom Myšákom predstavili vo finále K4 na 500 m, v ktorom obsadili šieste miesto. Slováci boli dlho tretí, v závere ich však predbehli lode Bieloruska, Portugalska i Česka.

"Finále K4 absolvovali hodinu po K2. Je to smrteľná kombinácia, na Samovi sa v závere už prejavila únava. Chalani 20 metrov pred cieľom prestali pádlovať a z tretieho mieste klesli na šieste.

V silnej konkurencii však obstáli. O zložení K4 sa definitívne rozhodne po júnových ME v Poznani, na ktorých chceme vyskúšať Csabu Zalku," dodal Petrla. 

Z víťazstva sa tešili Španieli v zložení Saul Craviotto, Marcus Walz, Carlos Arevalo, Rodrigo Germade, ktorí triumfovali spôsobom štart-cieľ pred úradujúcimi majstrami sveta Nemcami.

Súvisiace články