Rybárikovej a Cibulkovej nevyšiel vstup do sezóny

(Autor: ARCHÍVNE SITA/AP)
TASR|31. dec 2012 o 07:21

Slovenské tenistky odohrali na Novom Zélande prvý súťažný zápas pod vedením nových trénerov.

AUCKLAND. Slovenským tenistkám Magdaléne Rybárikovej a Dominike Cibulkovej nevyšiel vstup do novej sezóny.

Na turnajoch WTA v novozélandskom Aucklande, resp. v austrálskom Brisbane, vypadli obe hráčky už v prvom kole.

Rybáriková podľahla Wickmayerovej

Rybáriková, pre ktorú to bol úvodný súťažný zápas pod vedením trénera Petra Hubera, prehrala v Aucklande s nasadenou trojkou Belgičankou Yaninou Wickmayerovou za 88 minút v dvoch setoch 6:7 (3) a 2:6.

V úvodnom sete dokázala dvakrát zmazať manko brejku a vynútila si tajbrejk. V ňom však slávila úspech Belgičanka, ktorú trénuje ďalší slovenský kouč Vladimír Pláteník.

V druhom dejstve si Wickmayerová po dvoch brejkoch vybudovala rozhodujúci náskok 5:2 a upravila vzájomnú bilanciu s Rybárikovou na 3:1.

Cibulková uhrala päť gemov

Cibulková na turnaji v Brisbane prehrala s Američankou Sloane Stephensovou za 87 minút nečakane hladko v dvoch setoch 2:6 a 3:6.

Slovenská jednotka, už pod vedením nového trénera Mateja Liptáka, nezachytila úvod stretnutia, dvakrát stratila podanie a Stephensová si vybudovala náskok 4:0, ktorý pretavila v zisk prvého setu.

V druhom dejstve sa Američanka po rýchlom brejku ujala vedenia 3:1 a zápas už dotiahla do úspešného konca. Za stavu 5:3 premenila v poradí druhý mečbal.

Aj v uplynulej sezóne sa Cibulková s účinkovaním vo dvojhre v Brisbane lúčila v prvom kole, keď v slovenskom derby podľahla Daniele Hantuchovej.

Sofia Arvidssonová (Švéd.) - Samantha Stosurová (Aus.-7) 7:6 (4), 7:5

Xenia Pervaková (Kaz.) - Caroline Wozniacka (Dán.-8) 2:6, 6:3, 7:6 (1)

Alizé Cornetová (Fr.) - Bojana Bobusicová (Aus.) 2:6, 6:3, 6:1

Sabine Lisická (Nem.) - Lucie Šafářová (ČR) 6:2, 6:4

Mónica Puigová (Portor.) - Oliwia Rogowská (Aus.) 6:2, 6:3

Štvorhra - 1. kolo:

Daniela Hantuchová, Katarina Srebotniková (SR/Slovin.) - Mervana Jugičová-Salkičová, Alexandra Panovová (Bosna a Herc./Rus.) 6:4, 6:4

Turnaj ATP v Brisbane

Kei Nišikori (Jap.-5) - Marinko Matosevic (Aus.) 7:5, 6:2

Florian Mayer (Nem.-6) - Santiago Giraldo (Kol.) 6:4, 6:4

Jarkko Nieminen (Fín.) - Julien Benneteau (Fr.) 6:3, 2:6, 6:1

Marcos Baghdatis (Cyp.) - Benjamin Mitchell (Aus.) 6:4, 6:4

Jürgen Melzer, Milos Raonic (Rak./Kan.) - Martin Kližan, Scott Lipsky (SR/USA) 6:4, 6:4 za 60 minút