Na začiatku druhého dejstva si Rybáriková vybudovala náskok 4:1, no Bartoliová potom získala päť gemov v rade a zabezpečila si postup do 3. kola, kde sa stretne s víťazkou duelu medzi Ukrajinkou Aľonou Bondarenkovou a Argentínčankou Giselou Dulkovou. Rybáriková si z Miami odnáša šek na 11.500 dolárov a 50 bodov do rebríčka WTA.
dvojhra - 2. kolo:
Daniela Hantuchová (19-SR) - Patty Schnyderová (Švajč.) 6:1, 6:4 za 66 minút
Marion Bartoliová (13-Fr.) - Magdaléna Rybáriková (SR) 6:2, 6:4 za 94 minút
Jaroslava Švedovová (Kaz.) - Sabine Lisická (23-Nem.) 6:3, 0.1 - Lisická odstúpila
Petra Martičová (Chorv.) - Aravane Rezaiová (18-Fr.) 7:5, 5:7, 6:4
Agnieszka Radwanská (6-Poľ.) - Jekaterina Makarovová (Rus.) 7:5, 6:0
Polona Hercogová (Slovin.) - Aleksandra Wozniaková (31-Kan.) 7:6 (5), 6:3
Ana Ivanovičová (25-Srb.) - Pauline Parmentierová (Fr.) 6:4, 6:3
Ágnes Szávayová (27-Maď.) - Alicia Moliková (Austr.) 6:0, 6:0
Naďa Petrovová (16-Rus.) - Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) 6:3, 7:6 (7)
Yanina Wickmayerová (12-Belg.) - Elena Baltachová (V. Brit.) 6:1, 6:3
Gisela Dulková (Arg.) - Aľona Bondarenková (21-Ukr.) 7:5, 6:2
Andrea Petkovicová (Nem.) - Flavia Pennettová (10-Tal.) 6:3, 3:6, 6:0
Timea Bacsinszká (Švajč.) - Na Li (8-Čína) 6:4, 4:6, 7:6 (3)
Svetlana Kuznecovová (1-Rus.) - Šuai Peng (Čína) 6:2, 3:6, 6:4
Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí 1. kola dvojhry na tenisovom turnaji ATP World Tour Masters 1000 Sony Ericsson Open v Miami na Floride (dotácia 3,645 milióna USD, tvrdý povrch Laykold vonku)
Dvojhra - 1. kolo:
Michael Berrer (Nem.) - Lukáš Lacko (SR) 7:5, 4:6, 6:3 za 135 minút
Peter Luczak (Austr.) - Oscar Hernandez (Šp.) 6:3,7:6 (4)
Horacio Zeballos (Arg.) - Andreas Seppi (Tal.) 7:6 (4), 6:2
Alejandro Falla (Kol.) - Victor Hanescu (Rum.) 7:6, 3:6, 6:4
Kevin Anderson (JAR) - Ricardo Mello (Braz.) 6:3, 6:1
Dudi Sela (Izr.) - Jevgenij Koroľov (Kaz.) 6:3, 6:3
Stéphane Robert (Fr.) - Andreas Beck (Nem.) 7:5, 6:4
Nicolas Lapentti (Ekv.) - Potito Starace (Tal.) 7:5, 6:3
Juan Ignacio Chela (Arg.) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:4, 3:6, 7:6 (3)
Lu Jen-chsun (Taiw.) - Fabio Fognini (Tal.) 6:7 (5), 6:2, 6:4
Florent Serra (Fr.) - Nicolas Massu (Čile) 6:4, 6:4
Thiemo de Bakker (Hol.) - Rajeev Ram (USA) 6:4, 7:5
Philpp Petzschner (Nem.) - Ryan Sweeting (USA) 6:3, 6:1