Sobota, 24. júla, 2021Meniny má Vladimír

Ronaldo chcel byť hrdina, bol však najhorší zo všetkých, vravia Taliani

Cristiano Ronaldo počas zápasu s Neapolom. (Autor: SITA)
SITA|18. jún 2020 o 16:23

Má si uvedomiť, že už to nefunguje ako kedysi.

RÍM. Mala to byť jeho tridsiata trofej v sumáre klubovej a reprezentačnej kariéry a zároveň darček k 10. narodeninám pre syna Cristiana juniora. Realita však bola iná.

Na Olympijskom štadióne v Ríme vo finále Coppa Italia sa za 90 minút riadneho hracieho času strelecky nepresadil nielen Cristiano Ronaldo, ale ani jeden z jeho spoluhráčov. Juventus napokon prehral s Neapolom 2:4 po strelách zo značky pokutového kopu.

Finále Coppa Italia: Neapol - Juventus (Najlepšie momenty): fotogaléria

18.6.2020

A obávaný zakončovateľ CR7 sa ako zamýšľaný posledný exekútor ani nedostal k slovu. Ronaldo mal na konci slzy na krajíčku a denník Gazzetta dello Sport mu to spočítal aj za spoluhráčov.

Chýba mu iskra

"Chcel byť hrdina a rozhodnúť na konci rozstrelu o víťazstve svojho tímu. Prerátal sa však a čo sa týka zápasu, bol to najslabší muž na trávniku. Chýbala mu iskra. Ak bude takto pokračovať, zvädne veľmi rýchlo," napísala Gazzetta o päťnásobnom držiteľovi Zlatej lopty pre najlepšieho svetového futbalistu.

Tridsaťpäťročný Ronaldo ťahal pred marcovým prerušením sezóny sériu 14 zápasov, v ktorých zakaždým skóroval a dostal sa až na 19 gólov. Koronavírus ho však zastavil v rozlete a vo dvoch pohárových zápasoch po reštarte sezóny nebol vo svojej koži.

Pred týždňom v semifinále proti AC Miláno nepremenil pokutový kop a potom sa vytratil z ihriska. Proti Neapolu vo finále sa snažil byť aktívny, ale zakončenie mu nevychádzalo.

Sarri je k nemu zhovievavý

"Chce strieľať vždy, keď má loptu na kopačkách. Lenže si musí uvedomiť, že to už nefunguje ako kedysi, keď hrával v Reale Madrid," pripomenula Gazzetta.

Tréner Maurizio Sarri bol k svojej portugalskej hviezde o čosi zhovievavejší. "Jeho fyzická kondícia je momentálne možno najlepšia z celej sezóny. Znamená to, že počas prestávky trénoval veľmi veľa.

Chýba mu však herná prax, čo je vidieť na pomalšej akcelerácii aj celkovej rýchlosti. Tam to nie je to, na čo sme zvyknutí z minulosti. Je to však normálne, keďže dlho nehral súťažný zápas," skonštatoval Sarri.

Podľa talianskych médií možno frustrovaný Ronaldo po tejto sezóne opustí Juventus. Na čelo záujemcov o jeho služby sa už postavila anglická Chelsea, ktorá má údajne pripravených 120 miliónov na jeho získanie.

Súvisiace články