Lorenzo Musetti na Roland Garros 2021. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. jún 2021 o 15:14 (aktualizované 6. jún 2021 o 06:00)

Mladík uspel po dráme v talianskom derby.

PARÍŽ. Srbský tenista Novak Djokovič postúpil ako prvý hráč v Open ére po dvanásty raz za sebou do osemfinále Roland Garros.

V treťom kole dvojhry na druhom grandslamovom turnaji roka zdolal Ričardasa Berankisa z Litvy hladko 6:1, 6:4, 6:1. V dueli o postup do štvrťfinále nastúpi proti 19-ročnému Talianovi Lorenzovi Musettimu.

Djokovič počas celého zápasu výborne podával, súpera nepustil ani k jedinému brejkbalu. Naopak, sám ich využil až šesť.

"Pred príchodom do Paríža som odohral turnaj v Belehrade a bol to dobrý krok. Víťazstvo v mojom rodnom meste mi dodalo energiu. Bolo skvelé, že sme nemuseli byť v bubline, stretol som tam veľa kamarátov a známych.

Cítim sa vo forme, čo sa ukázalo aj na turnaji v Ríme, kde som odohral veľmi dobrý finálový zápas s Rafom Nadalom. Dnes bolo v Paríži horúco, loptičky mali vysoký odskok, no nerobilo mi to žiadne problémy," uviedol Srb.

Úder dňa predviedol mladý Talian

Musetti, ktorý v Paríži debutuje na grandslamovom podujatí, v 3. kole zvíťazil nad krajanom Marcom Cecchinatom po päťsetovom boji 3:6, 6:4, 6:4, 3:6, 6:3.

V treťom sete sa zaskvel aj priam exhibičnou výmenou. Najskôr včas reagoval na skrátený, no nie úplne vydarený servis súpera a neskôr výmenu zakončil víťazným úderom hraným spoza chrbta.

Nezaváhal ani Argentínčan Diego Sebastian Schwartzman.

Vlaňajší semifinalista suverénnym spôsobom zdolal ako nasadená desiatka Nemca Philippa Kohlschreibera 6:4, 6:2, 6:1.

Úlohu favorita potvrdil aj Španiel Rafael Nadal. Trinásťnásobný parížsky šampión zvíťazil nad Britom Cameronom Norriem 6:3, 6:3, 6:3.

Jeho ďalším súperom bude osemnásty nasadený Talian Jannik Sinner, ktorý vlani vo štvrťfinále Nadala pod umelým osvetlením poriadne potrápil a zobral mu set.

Federer spravil 63 nevynútených chýb

"Proti Norriemu to nebol ľahký zápas. Cameron má najlepšiu sezónu v kariére, úspešné výsledky mu dodali sebavedomie.

Ja som striedal skvelé momenty s chybami, no dôležité je, že som to zvládol v troch setoch. Na kurte Suzanne Lenglenovej si to vždy užívam. Ďakujem za podporu fanúšikom, celému môjmu tímu i mojej rodine," povedal Nadal.

V piatkovom zápase uspel aj 20-násobný granslamový víťaz Roger Federer, ktorý zdolal Nemca Dominika Koepfera 7:6 (5), 6:7 (3), 7:6 (4), 7:5.

Federer, ktorý bol ôsmy nasadený, vyprodukoval až 63 nevynútených chýb, o 23 viac ako súper a v treťom sete prehrával už 2:4. Napokon však dokázal priebeh setu otočiť, hoci opäť až v skrátenej hre.

V rozhodujúcom sete prišiel zlom v jedenástej hre, keď Švajčiar brejkol Koepfera a následne na prvý pokus premenil mečbal.

"Samozrejme, nebol to ľahký zápas. Prvýkrát som tu v Paríži hral večer a bez divákov, takže to bolo unikátne v mnohých smeroch a som rád, že som to dokázal," citoval 39-ročného Federera web ATP.