Sobota, 18. septembra, 2021Meniny má Eugénia

Richards má dobrý pocit zo spolupráce s Gáboríkom

Marián Gáborík (Autor: SITA/AP)
SITA|21. sep 2011 o 13:15

Vedenie New York Rangers si sľubuje v novej sezóne veľa od spolupráce Brada Richardsa s Mariánom Gáboríkom.

NEW YORK. Od hokejového útočníka Mariána Gáboríka si v New York Rangers pred novou sezónou veľa sľubujú. Úvodné tréningy v prípravnom kempe naznačujú, že trenčiansky odchovanec by mohol mať oveľa lepší ročník ako predchádzajúci.

V modelovaných zápasoch medzi hráčmi klubu sa mu strelecky darilo a fungovala aj spolupráca medzi ním a novou tvárou v tíme Bradom Richardsom.

"Myslím, že Gáborík má pred sebou skutočne dobrý rok. Vie, ako to vyzeralo v poslednej sezóne a chce zlepšiť veci. Vyzerá skvele a je skutočne v dobrej forme," povedal pre Rangers Tribune tréner jazdcov John Tortorella.

Príchod centra Brada Richardsa by mal byť pre Gáboríka prínosom. "Svoje najlepšie sezóny som zažil, keď som mal na pravom krídle Martina St. Louisa či Louia Erikssona. Gáborík je podobný typ hráča. Mám z toho dobrý pocit.," povedal pre USA Today Richards.

Tridsaťjedenročný útočník drží hokejku naľavo, rovnako aj Gáborík. Pre Richardsa je to výhoda. "Lepšie sa tak prihráva na forhend i bekhend. Hneď je väčší priestor na manévrovanie s pukom a následné prihrávanie. Gáborík patrí medzi topkanonierov ligy. Môže mi veľa ponúknuť, mohlo by to byť pre nás oboch skvelé," doplnil Brad Richards.

Súvisiace články