REAKCIE OSOBNOSTÍ
Tim Henman: "Keď som videl Andyho Murrayho po jeho wimbledonskom triumfe v roku 2013 v šatni, uvedomil som si, že sám seba dostával pod také očakávania a tlak, až napokon zostal v riadnom šoku. Teraz má ďalší miestny titul a som si istý, že si ho vychutná uvoľnenejšie."
Gary Lineker: "Pomerne pravdepodobne najlepší britský športovec všetkých čias."
Pat Cash: "Od Andyho to bol takmer bezchybný turnaj, počínal si výnimočne. Dovolil si azda len jedno zaváhanie proti Tsongovi."
Amélie Mauresmová: "Andyyyyyyyyyyy. Fantastický výkon! Zaslúžené."
Jamie Murray: "Úžasné, úžasné, úžasné."
Lleyton Hewitt: "Vyvolávalo to zimomriavky. Andy neurobil jediný chybný krok."
Mary Pierceová: "Premáhajú ma emócie. Nie je nič krajšie, ako získať trofej pred domácim publikom."
Kevin Anderson: "Keď sa úspech rodí z prehier... Len si môžeme predstavovať, ako sladko to chutí!"
Paul Annacone: "Absolútne chirurgické."
Laura Robsonová: "YESSSSSS. Neskutočná úroveň počas celého turnaja. Za hranicou pôsobivosti."
Rennae Stubbsová: "Solídnych osem mesiacov pre Andyho Murrayho: rodičovstvo, Davisov pohár, Wimbledon, ďalšie dve grandslamové finále."
REAKCIE MÉDIÍ
The Sun: "Raonic vyzeral ako Superman, ale Murray ho obral o schopnosti lepšie než akýkoľvek kryptonit. Dokázal to! Slzy radosti po druhom wimbledonskom triumfe a pred jasajúcimi fanúšikmi vrátane manželky Kim, vojvodu a vojvodkyne z Cambridgu, Davida Camerona, škótskej premiérky Nicoly Sturgeonovej, starostu Londýna Sadiqa Khana či herca Benedicta Cumberbatcha."
Guardian: "Boli slzy šťastia dokonca aj v očiach Ivana Lendla? Určite nie... Zápasu síce chýbala intenzita štvrťfinálového víťazstva Rogera Federera nad Marinom Čiličom či dráma ako keď Milos Raonic rozložil uboleného Švajčiara v semifinále, ale bolo čo obdivovať na precíznom výkone Andyho Murrayho proti zlepšujúcemu sa súperovi so životnou formou na tráve a servisom desiacim čiarových rozhodcov. Brit bol často príliš umný na roboticky a predvídateľne vyznievajúceho Kanaďana."
Mirror: "K druhému wimbledonskému a tretiemu grandslamovému titulu sa Andy Murray prebojoval ohurujúcim výkonom. Returnoval s úchvatnou zručnosťou a nachytával súpera závratným množstvom paralyzujúcich úderov a obhodení. Vo svojom jedenástom veľkom finále premiérovo čelil niekomu inému ako Rogerovi Federerovi či Novakovi Djokovičovi. Sériu prehier vo finále na Majors ukončil na hodnote tri. Postaral sa o to, že od úspechu Lleytona Hewitta v roku 2002 netriumfoval v Londýne nik iný ako členovia veľkej štvorky dotváranej v tejto ére Rafaelom Nadalom."
The Times: "Prezentoval sa nemilosrdnou účinnosťou v kombinácii s dych berúcimi zručnosťami. Medzi posledným titulom Freda Perryho a prvým triumfom Murrayho čakala Veľká Británia 77 rokov na ďalšiu radosť, teraz to trvalo len tri."
Sporting Life: "Murray-mánia! Vo finále predviedol majstrovskú triedu. Má excelentnú bilanciu proti servismanom a vyzeral byť totálne presvedčený o tom, že disponuje hrou a plánom na zopakovanie triumfu zo sezóny 2013. Raonic sa v tejto ére, v ktorej je dlhé trvanie kariéry medzi špičkovými hráčmi normou, dá aj vo veku 25 rokov považovať za člena nastupujúcej generácie."
BBC: "K druhému wimbledonskému titulu sa dopracoval znamenitým výkonom. Hral svoje jedenáste grandslamové finále, premiérovo bol favoritom. Rolu prijal, privítal a zvládol. Dvadsaťdeväťročný Škót demontoval Raonicovo podanie. Schopnosť sústavne returnovať sa ukázala byť kľúčom k tomuto triumfu. Murray je prvým Britom s aspoň dvoma londýnskymi trofejami od roku 1935, keď sa to podarilo Fredovi Perrymu."
Yahoo: "Murray zbúral Raonica, predviedol bezchybný a zázračný výkon, vystupňoval ho vždy vtedy, keď sa to najviac žiadalo. Pri jeho dvoch predchádzajúcich grandslamových triumfoch to vo finále vždy bolo spochybniteľné až do konca, teraz sa to zaobišlo bez drámy. Býva veľmi zložité prijať úlohu favorita a pretaviť ju na triumf, ale v nedeľu to na Centre Courte neplatilo. Škót bol v ohrození len raz, keď si súper utvoril dva brejkbaly v treťom sete."