Utorok, 15. júna, 2021Meniny má Vít

Radolský sa vracia k trénovaniu, povedie poľský tím Termalica Nieciecza

Dušan Radolský (Autor: TASR)
SITA|25. jún 2013 o 15:46

Dušan Radolský v minulosti vyhlásil, že odchádza do futbalového dôchodku.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový tréner Dušan Radolský povedie v nasledujúcej sezóne poľský druholigový klub Termalica Bruk-Bet Nieciecza. Informuje o tom špecializovaný portál www.90minut.pl.

Šesťdesiatdvaročný kouč už pôsobil v tomto klube a v sezóne 2011/2012 s ním obsadil piate miesto v druhej najvyššej súťaži, keď len nevydarený záver ročníka ho pripravil o senzačný postup do prvej ligy.

V minulom ročníku obsadila Termalica tretiu pozíciu a iba o bod jej ušiel postup medzi poľskú elitu.

Radolský v minulosti vyhlásil, že odchádza do futbalového dôchodku, ale nechal si otvorené zadné dvierka: "Povedal som, že asi už trénovať nepôjdem. Nikdy však nehovor nikdy. Všetko je o dohode. Každopádne, priznám sa, že ma to páli. Keď človek vidí, ako sa niektoré zápasy odohrávajú, najradšej by som skočil na lavičku."

Rodák z Trnavy Dušan Radolský priviedol slovenskú reprezentáciu do 21 rokov na európsky šampionát v roku 2000 i na olympijský turnaj v Sydney.

V minulosti pôsobil aj v pozícii dočasného kormidelníka seniorského výberu SR, viedol aj poľské kluby Ruch Chorzów, Polonia Varšava, Dyskobolia Grodzisk či štyri české a desať slovenských tímov.

Súvisiace články