Program a výsledky na dnes na MS v hokeji 2022: utorok 17. máj. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|16. máj 2022 o 22:30 (aktualizované 17. máj 2022 o 22:30)

Pozrite si program na dnes na MS v hokeji 2022. Aké výsledky priniesol utorok 17. máj?

HELSINKI, TAMPERE. Piaty hrací deň na hokejovom svetovom šampionáte vo Fínsku priniesol azda najväčšie prekvapenie doterajšieho priebehu šampionátu.

V B skupine výber Česka podľahol papierovému outsiderovi skupiny Rakúsku 1:2 po samostatných nájazdoch.

Česi síce viedli zásahom Romana Červenku z 18. minúty, no Brian Lebler 38 sekúnd pred treťou sirénou vyrovnal a vynútil pre svoj tím predĺženie.

V ňom gól nepadol a keďže v nájazdoch na českej strane neuspel ani jeden z exekútorov, Peter Schneider zariadil druhý bod pre Rakúšanov.

Medzi deväťbodové tímy k Fínom a Kanaďanom sa pridalo aj Švédsko a Švajčiarsko. Švédi deklasovali Veľkú Britániu 6:0, brankár Magnus Hellberg si ako tretí brankár vychytal čisté konto.

Švajčiari sa v helsinskej A-skupine poriadne natrápili s Kazachmi, ktorí síce strelecky výrazne zaostali za favoritom (14:43), no v súboji sa im podarilo skorigovať na 1:2 aj 2:3.

Tesný výsledok sa zrodil aj v druhom zápase "áčka", v ktorom hrá aj Slovensko, hokejisti Talianska a podľahli Dánsku 1:2.

Pozrite si aktuálne tabuľky aj celkový program šampionátu.

Dnešný program a výsledky na MS v hokeji 2022 (utorok 17. máj)

Domov»MS v hokeji 2022»Program a výsledky na MS v hokeji 2022 na dnes (utorok, 17. máj)