Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Molčan otočil zápas proti Kleinovi a stal sa víťazom turnaja

Tenista Alex Molčan. (Autor: TASR)
TASR|Publikované 12. júl 2020 o 19:00

Molčan získal odmenu 3000 eur.

BRATISLAVA. Slovenský tenista Alex Molčan sa stal víťazom mužskej dvojhru na Privatbanka Open.

Vo finále zdolal ako nasadená štvorka turnajovú päťku Lukáša Kleina 3:6, 6:4, 6:4 a odplatil mu prehru z Bratislava Open, Získal odmenu 3000 eur a do hodnotenie Peugeot Tennis Tour si pripísal 20 bodov.

Klein v úvodnom geme stratil podanie, hneď vzápätí však kontroval rebrejkom a dostal sa na koňa.

Od stavu 2:2 získal tri gemy za sebou a prvý set sa stal jeho korisťou. Slovenský daviscupový reprezentant ťažil z kvalitného podania, mal navrch v dlhších výmenách a robil menej nevynútených chýb.

V druhom sete si obaja hráči suverénne vyhrávali svoje podania

až do stavu 4:4. V deviatom geme Klein nevyužil šancu na rozhodujúci brejk. V ďalšej hre prišiel o servis a rovnako ako vo finálovom súboji na Bratislava Open boli diváci svedkami "trojseťáku".

V rozhodujúcom dejstve viedol Klein 4:2, no Molčan potom získal štyri hry za sebou a tešil za zo zisku titulu.

"V treťom sete mal Lukáš dva brejky k dobru, no ani za stavu 1:4 som nezložil zbrane a bojoval som až do konca o každú loptičku. V šiestom geme som mu čistou hrou zobral podanie, čo ma výrazne nakoplo.

Potvrdilo sa, že v trojsetových zápasoch mám veľmi úspešnú bilanciu, tieto duely mi sedia. Vďačím za to môjmu kondičnému trénerovi. Počas pauzy zavinenej pandémiou koronavírusu som tvrdo makal na kondičke a teraz sa to vypláca," tešil sa Molčan, ktorý večer po boku Kleina nastúpil vo finále mužského debla.

Privatbanka Open 2020

Muži - dvojhra - finále

  • Alex Molčan (SR-4) - Lukáš Klein (SR-5) 3:6, 6:4, 6:4

Súvisiace články