Prichádza kľúčový zápas, po ktorom môžu Slováci bojovať o záchranu

Slovenských hokejistov čaká duel proti Dánsku.
Slovenských hokejistov čaká duel proti Dánsku. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|8. máj 2017 o 17:24

Do bránky sa proti Dánsku zrejme dostane Július Hudáček. Môžu zavážiť jeho dve čisté kontá s týmto súperom v príprave.

KOLÍN NAD RÝNOM. Na poobedňajšom tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie bolo viac novinárov ako hráčov. Tréner Zdeno Cíger po dvojzápase s Talianskom a Lotyšskom naordinoval svojim zverencom len dobrovoľný tréning.

Na ľadovej ploche bolo osem korčuliarov. Brankári Július Hudáček s Jaroslavom Janusom a z hráčov Eduard Šedivý, Tomáš Zigo, Tomáš Matoušek, Andrej Šťastný, Pavol Skalický a Tomáš Hrnka.

Niektorí hráči zarezávali v posilňovni, iní mali prechádzku v centre Kolína. Tréning na ľade viedol asistent trénera Miroslav Miklošovič spolu s trénerom brankárov Petrom Kosom.

Po hodinovej zaberačke sa pred novinárov ako prvý postavil Tomáš Matoušek. „Poďte do mňa,“ reagoval debutant na svetovom šampionáte.

Matouška sa to poriadne dotklo

Vedel, že bude musieť vysvetliť vylúčenie do konca zápasu zo začiatku prvej tretiny v súboji s Lotyšskom.

„Nečakal som, že dostanem takýto trest. Zvyšok zápasu som prežíval ťažko. Uvedomujem si, že to nie je bezvýznamný turnaj, ale majstrovstvá sveta. Poriadne sa ma to dotklo,“ priznal 24-ročný útočník.

Slováci v päťminútovom oslabení inkasovali jeden gól a podľahli Lotyšom 1:3. Matoušek je rád, že nedostal žiadny dodatočný trest. „Nemal som úmysel nikoho zraniť a nebolo to zákerné.“

S Lotyšskom si odbil debut spoločne so spoluhráčom z Banskej Bystrice Tomášom Zigom.

Slováci v druhom zápase šampionátu nestačili na Lotyšsko. Pozrite si, ako vyzeral zápas: fotogaléria

8.5.2017

Z toho, že nenastúpil, bol prekvapený

Medzi náhradníkmi ostali v súboji s Lotyšskom Tomáš Hrnka a Andrej Šťastný, ktorí hrali vo víťaznom stretnutí s Talianskom 3:2 po predĺžení.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Prichádza kľúčový zápas, po ktorom môžu Slováci bojovať o záchranu