Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Pri oslave gólu urobil salto, poranil si miechu a zomrel

Peter Biaksangzuala. (Autor: www.mirror.co.uk)
TASR|Publikované 20. okt 2014 o 11:36

Indický futbalista zomrel na následky ťažkého poškodenia miechy, ktoré si spôsobil saltom.

NAÍ DILLÍ. Indický futbalista Peter Biaksangzuala chcel osláviť gól saltom, pri ktorom si spôsobil smrteľné zranenie.

Dvadsaťtriročný stredopoliar Bethlehem Vengthlang FC skonal v nedeľu v nemocnici v štáte Mizoram. Vážne zranenie utrpel minulý utorok v zápase tretej najvyššej súťaže tohto štátu.

"Tento prípad nás šokoval. My vo Futbalovej asociácii Mizoramu sme urobili, čo sme mohli, no nedokázali sme ho zachrániť," uviedol pre Reuters sekretár MFA Lalnghinglova Hmar.

ppp_r7169_res.jpg

Peter Biaksangzuala pred smrťou súhlasil, že sa stane darcom očí a orgánov, pre mirror.co.uk povedal nemocničný personál. FOTO - www.mirror.co.uk

Biaksangzuala sa zranil po tom, čo strelil vyrovnávajúci gól do siete Chanmari West FC. Presný zásah oslávil viacerými saltami, no po nevydarenom dopade zostal ležať na zemi v bezvedomí.

"Prezident MFA je zároveň štátnym ministrom zdravotníctva a urobil všetko, čo bolo možné. Zvažovali sme, že ho prevezieme do Naí Dillí, no jeho stav bol veľmi vážny. Väčšinou bol v bezvedomí, občas vyhláskoval niekoľko slov," dodal Hmar.

Vedenie Bethlehemu sa už rozhodlo na Biaksangzualovu počesť vyradiť zo súpisky dres s číslom 21 a MFA zorganizuje zápas na uctenie si jeho pamiatky.

pam-iatka.jpg

FOTO - inkhel.com / Facebook

1579_r2905_res.jpg

FOTO - www.zofooty.com

Autor: TASR

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.