Piatok, 25. júna, 2021Meniny má Olívia, Tadeáš

Prešovčanov čakajú ťažké týždne

Rastislav Hríbik|24. mar 2006 o 00:00

BRATISLAVA - Trénerovi hádzanárov Tatrana Prešov Františkovi Šulcovi vyzváňal včera dopoludnia mobil častejšie než inokedy. Úradujúci majster po vyše polroku v najvyššej slovenskej súťaži prehral a Šulc musel viac ráz vysvetľovať, prečo jeho výber v ...

Súboj o loptu medzi domácim Václavom Strakom (vľavo) a Prešovčanom Radovanom Pekárom. Ani jeden z nich stredajší šláger hádzanárskej extraligy Považská Bystrica - Prešov 33:23 nedohral. Straku rozhodcovia vylúčili, Pekár sa v závere zranil. FOTO - TASR

BRATISLAVA - Trénerovi hádzanárov Tatrana Prešov Františkovi Šulcovi vyzváňal včera dopoludnia mobil častejšie než inokedy. Úradujúci majster po vyše polroku v najvyššej slovenskej súťaži prehral a Šulc musel viac ráz vysvetľovať, prečo jeho výber v Považskej Bystrici utŕžil desaťgólový debakel 23:33. Otázka víťaza základnej časti extraligy sa tak tri kolá pred koncom skomplikovala. Prešov má pred Považanmi už len jednobodový náskok.

"Stále to máme v rukách. Práve teraz si musíme dokázať, akí sme pevní. Záleží len na nás, či pôjdeme do play off z prvého miesta," tvrdí Šulc. Naďalej zostáva optimista, no zo situácie, do akej sa dvojnásobný slovenský šampión dostal, je nešťastný. "Dostali sme sa do nepríjemnej situácie. Pustili sme preč Janča a nezískali za neho adekvátnu náhradu. Zranil sa nám kľúčový hráč Tumidalský, zasiahla nás chrípka. A po nej prišiel hlboký herný útlm. Už v Nových Zámkoch sa mi nepáčil prístup hráčov. Ani v Topoľčanoch, kde sme stratili bod. V stredu na Považí nám zasa nefungovala obrana, zle chytali brankári," hľadal príčiny druhej prehry v súťaži prešovský kouč (tá prvá prišla 10. septembra s Košicami 20:29). "Čakajú nás ťažké týždne," dodal.

Do štyridsiatej minúty to bolo v stredu večer na palubovke MŠK vyrovnané (21:21), potom prišiel zo strany domácej Považskej Bystrice doslova uragán. "O tých desať gólov sme skutočne boli lepší," tešil sa tréner Považanov Martin Lipták. "Vyhrať sme mohli už predchádzajúci zápas v Prešove (29:28 pre Tatran - pozn. red.), no vyšlo nám to až teraz. Pred play off je to povzbudenie. Dúfam, že aj pre divákov. Sami sme si na vine, že ich na zápasy nechodilo toľko ako inokedy. Hoci sme vyhrávali, hra zaostávala," sebakriticky pokračoval Lipták.

Do úvah o tom, kto získa titul, sa síce púšťať nechcel, no pripustil, že Považania káder na to, aby zosadili Prešov z tróna, majú. Na rozdiel od v európskych pohároch vyťaženého Tatrana sú Považania oddýchnutejší. "Či je to výhoda? Podľa mňa skôr nie, veď súper v Lige majstrov získaval skúsenosti. A práve tie rozhodujú ťažké zápasy."

Aby sa Považská Bystrica znovu dostala do boja o titul, musí najskôr uspieť v semifinále, kde sa jej ujde jeden z dvojice Košice - ŠKP Bratislava. "Ak si mám vybrať, tak by som hral radšej s Košicami. Na tých vieme zahrať, ale ŠKP nám už jednu prehru v sezóne pripravil." mieni Lipták.

Súvisiace články