Pondelok, 21. júna, 2021Meniny má Alojz

Prešov si v pohári hanbu neurobil

Sportnet|7. mar 2006 o 00:00

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov dali cez víkend bodku za svojím i slovenským účinkovaním v pohárovej Európe v tejto sezóne. Na palubovke favorizovaného ruského klubu Medvedi Čechov slovenský majster zázrak nevyčaroval a po domácej prehre o tri góly ...

PREŠOV - Hádzanári Tatrana Prešov dali cez víkend bodku za svojím i slovenským účinkovaním v pohárovej Európe v tejto sezóne. Na palubovke favorizovaného ruského klubu Medvedi Čechov slovenský majster zázrak nevyčaroval a po domácej prehre o tri góly podľahol aj v odvete na predmestí Moskvy 28:35. Do ruskej metropoly priviedol tréner František Šulc po zraneniach a viróze iba jedenásť zverencov, navyše ďalší maród Radovan Pekár zostal iba na lavičke. "Aj preto musím byť s výsledkom spokojný, lebo absencie sa ukázali byť rozhodujúcim hendikepom. Traja chlapci na dôvažok odohrali duel so zvýšenými teplotami, no všetci predviedli po taktickej a hernej stránke skvelý výkon. Každý išiel na doraz," chválil svoj kolektív tréner Šulc. "Favoritov, v ktorých radoch hrá až dvanásť ruských reprezentantov, sme nútili hrať pred vypredanou takmer štvortisícovou halou naplno," dodal.

Bývalý reprezentačný kouč hodnotí kladne aj celé účinkovanie Tatrana v európskych pohároch, hoci jeho tím z desiatich duelov vyhral iba tri. "Skupina Ligy majstrov i ďalšie štyri zápasy v PVP boli pre hráčov fantastickou školou. Mali možnosť získať nezaplatiteľné medzinárodné skúsenosti. Myslím, že našimi výsledkami sme si hanbu nespravili, ak však chceme viac, musíme skvalitniť káder. Na to sú dve cesty - buď každodenným zvyšovaním majstrovstva mladých hráčov, alebo posilami zvonka."

Vrcholom sezóny zatiaľ pre Šulca zostáva triumf v poslednom kole skupinovej fázy LM nad rumunským Rapidom Bukurešť, ktorým sa zeleno-bieli prebili z 3. priečky do osemfinále Pohára víťazov pohárov. "Potešiteľné bolo najmä to, že ani vysoké prehry, ktoré sme inkasovali od favoritov Ciudad Realu a Veszprému, nás nerozložili a chlapci dokázali nad takým kvalitným družstvom, ako je Rapid v rozhodujúcom zápase zvíťaziť," oceňoval Šulc. (tasr)

Súvisiace články