Piatok, 23. júla, 2021Meniny má Oľga

Prešov je pripravený v sobotu hrať, zatiaľ nevie, proti komu

SITA|13. sep 2011 o 12:48

Hádzanári Tatrana Prešov úspešne vstúpili uplynulý víkend do nadnárodnej regionálnej hádzanárskej súťaže SEHA League, keď na palubovke čiernohorského RK Lovčen Cetinje zvíťazili 37:25 (17:16).

PREŠOV.

Prešovčania by podľa pôvodného rozpisu mali v sobotu 17. septembra absolvovať domácu premiéru v súboji s RK Crvena Zvezda Belehrad. Zatiaľ však nie je vôbec isté, či počas víkendu zavíta do prešovskej Mestskej haly práve toto srbské družstvo.

"Ako je už niekoľko dní známe, Partizan Belehrad vystúpil zo súťaže a účasť v nej vraj zvažujú aj Crvena Zvezda a bosniansky RK Bosna Sarajevo. Zatiaľ nemáme informácie, ako sa spomenuté dva kluby rozhodli. Musíme si počkať do stredy, keď je v Záhrebe míting ohľadom vzniknutej situácie. My sme však pripravení v sobotu od 18.00 h nastúpiť, či už bude naším súperom tím CZ alebo niekto iný," uviedol pre agentúru SITA manažér Tatrana Miroslav Šosták.

Ako potenciálni náhradníci, ktorí by mohli vstúpiť do SEHA League, sa spomínajú družstvá Pelister Bitola z Macedónska a Radnički Kragujevac zo Srbska.

V SEHA League 2011/2012 sa pôvodne malo predstaviť 12 tímov (RK Bosna Sarajevo, RK Borac Banja Luka, HRK Izvidjač Ljubuški, Lovčen Cetinje, RK Sutjeska Nikšič, RK Croatia Osiguranje Záhreb, RK Nexe Našice, RK Metalurg Skopje, RK Vardar Skopje, RK Partizan Belehrad, RK Crvena Zvezda Belehrad, Tatran Prešov) zo 6 krajín (Bosna a Hercegovina, Čierna Hora, Chorvátsko, Macedónsko, Srbsko, SR).

Súvisiace články