Nedeľa, 13. júna, 2021Meniny má Anton

Prešov favoritom play-off, neprehral 78 zápasov v rade

Na snímke hráč Tatranu Prešov Radoslav Antl. (Autor: TASR)
SITA|10. apr 2015 o 12:57

Tatran Prešov je suverénnom súťaže. V semifinále nastúpi proti Považskej Bystrici. V druhej sérii sa stretnú Hlohovec a Topoľčany.

BRATISLAVA. V najvyššej slovenskej súťaži hádzanárov 2014/2015 sa počas víkendu rozbehnú boje v záverečnej fáze súťaže. Takisto ako vlani sa bude hrať obvyklým formátom vyraďovacej časti.

V sobotu 11. apríla sa úvodnými zápasmi od 18.00 h začne semifinále play-off, v ktorom sa stretnú dvojice Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica a HC Sporta Hlohovec - HK Agro Topoľčany.

Základná a nadstavbová časť určila najlepšie kvarteto, ktoré bude môcť bojovať o medailové pozície. V porovnaní s vlaňajškom sa v zložení semifinalistov udiala jediná zmena.

Namiesto 1. MHK Košice (tentoraz skončil ôsmy) sa do prvej štvorky dostal štvrtý tím dlhodobej časti MŠK Považská Bystrica.

Prešov neprehral 78 zápasov v rade

Suverénom súťaže je zatiaľ Tatran Prešov, ktorý z 28 zápasov vyhral 27. Jediný bod stratil v súboji nadstavby na pôde HC Sporta Hlohovec. Navyše Šarišania už v 78 extraligových dueloch za sebou nenašli premožiteľa. V semifinále proti Považanom sú jednoznačnými favoritmi.

"Séria s Považanmi nebude podľa mňa vôbec ľahká a takisto ani finálová v prípade očakávaného postupu. Tatran nemá v tejto sezóne dobrú hernú fazónu. Navyše sme uvoľnili Krištopansa a máme viacerých hráčov zranených. Verím však, že napriek tomu sa roly favorita zhostíme úspešne," poznamenal pre Korzár majiteľ úradujúceho slovenského šampióna Miloslav Chmeliar.

Až do posledného kola zvádzali boj o 2. priečku po dlhodobej časti a výhodu domáceho prostredia v prípadnom piatom stretnutí semifinále HC Sporta Hlohovec a HK Agro Topoľčany.

Derby s bezpečnostnými opatreniami

Z výhodnejšej pozície vstupujú do play-off takisto ako vlani Hlohovčania, ale pred rokom im to nebolo nič platné a z postupu do finále sa tešili Topoľčanci. Po roku sa zopakuje súboj veľkých rivalov. Derby cez kopec budú sprevádzať sprísnené bezpečnostné opatrenia.

"Všetky zápasy s Topoľčanmi boli zaujímavé nielen na palubovke, ale aj v hľadisku. Každý prináša niečo nové a to očakávam aj od tých najbližších semifinálových. Budú mať osobitý náboj a rozhodnú maličkosti," uviedol v rozhovore pre klubový web hlohovský kouč Martin Lipták.

O vyrovnanosti oboch súperov svedčia aj výsledky doterajších vzájomných zápasov v sezóne. V základnej časti bolo úspešnejšie vicemajstrovské Agro (31:28 doma, 28:27 vonku), v nadstavbovej časti uhrala viac Sporta (34:32 vonku, 27:27 doma).

Semifinálové série sa takisto ako potom finále i o 3. miesto hrajú na tri víťazstvá, družstvá si striedajú výhodu domáceho prostredia po každom stretnutí (prvé, tretie a prípadne piate u lepšie umiestneného po nadstavbe).

Program semifinále play-off extraligy hádzanárov 2014/2015 (hrá sa na tri víťazstvá):

1. zápasy:

sobota 11. 4.:

18.00 h Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica

18.00 HC Sporta Hlohovec - HK Agro Topoľčany

2. zápasy:

sobota 18. 4.:

18.00 MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov

18.00 HK Agro Topoľčany - HC Sporta Hlohovec

3. zápasy:

streda 22. 4.:

18.00 Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica

18.00 HC Sporta Hlohovec - HK Agro Topoľčany

prípadné 4. zápasy:

streda 6. 5.:

18.00 MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov

18.00 HK Agro Topoľčany - HC Sporta Hlohovec

prípadné 5. zápasy:

sobota 9. 5.:

18.00 Tatran Prešov - MŠK Považská Bystrica

18.00 HC Sporta Hlohovec - HK Agro Topoľčany

Súvisiace články