Utorok, 19. január, 2021Meniny má Drahomíra, Mário

Prešov definitívne aj v českej extralige

SITA|Publikované 11. máj 2007 o 07:27

PREŠOV 11. mája (SITA) - Úsilie predstaviteľov Tatrana Prešov o zaradenie mužstva aj do českej extraligy hádzanárov prinieslo úspech. Ako informuje denník Šport, od štvrtka je účasť aktuálneho slovenského ...

PREŠOV 11. mája (SITA) - Úsilie predstaviteľov Tatrana Prešov o zaradenie mužstva aj do českej extraligy hádzanárov prinieslo úspech. Ako informuje denník Šport, od štvrtka je účasť aktuálneho slovenského vicemajstra v najvyššej českej súťaži od sezóny 2007/2008 potvrdená.

"Na zasadnutí mužstiev českej extraligy všetci zástupcovia zúčastnených klubov súhlasili s podmienkami našej prípadnej účasti a schválili tak návrh výkonného výboru Českého zväzu hádzanej (ČSH), ktorým sa tento orgán v predstihu zaoberal. Vstup Tatrana do súťaže ako trinásteho účastníka českej extraligy podlieha už iba oficiálnemu schváleniu. Už teraz však môžeme povedať, že je to úspech našej diplomacie a podľa mňa aj výsledok rozumného úsudku. Česká strana pristúpila na nami navrhované zaujímavé podmienky. Schválenie vrcholným orgánom ČSH by malo byť naozaj už iba formálnou stránkou veci," vyjadril sa pre regionálny denník Korzár majiteľ prešovského klubu Miloslav Chmeliar, ktorý sa v minulosti usiloval o začlenenie svojho tímu aj do maďarskej ligy. Prešovčania budú okrem účinkovania v Česku hrať zároveň aj slovenskú extraligu.


Autor: SITA

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.