Chelsea vyhrala na pôde Arsenalu, duel otočila v záverečných minútach

Futbalisti Chelsea pri oslave gólu.
Futbalisti Chelsea pri oslave gólu. (Autor: TASR)
TASR|29. dec 2019 o 17:15

Liverpool pokračuje bez prehry.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v nedeľnom zápase 20. kola anglickej Premier League na Anfielde nad Wolverhamptonom Wanderers 1:0. O osemnástom ligovom triumfe "The Reds" v tejto sezóne rozhodol v 42. minúte Sadio Mane.

Futbalisti Chelsea Londýn otočili nepriaznivý vývoj a zvíťazili na pôde mestského rivala Arsenalu 2:1.

"The Gunners" si tak pod vedením nového trénera Mikela Artetu nepripísali plný bodový zisk ani v druhom súboji za sebou.

Duel pritom "kanonieri" začali aktívnejšie. Už v 10. minúte sa dostali do vedenia zásluhou Pierra-Emericka Aubameyanga. Skóre sa zmenilo až v záverečnej desaťminútovke.

V 83. minúte najskôr pri štandardnej situácii "The Blues" podbehol center brankár domácich Bernd Leno, ktorého chybu potrestal striedajúci Jorginho.

Tri body pre zverencov Franka Lamparda zabezpečil o 4 minúty neskôr z protiútoku Tammy Abraham.

V záverečnom zápase zvíťazil obhajca Manchester City doma nad Sheffieldom United 2:0 a je tretí, na druhý Leicester City stráca bod, na Liverpool štrnásť.

Premier League 2019/2020 - 20. kolo - výsledky - nedeľa

• Arsenal Londýn - Chelsea Londýn 1:2 (1:0)

Góly: 10. Aubameyang - 83. Jorginho, 87. Abraham

• FC Liverpool - Wolverhampton Wanderers 1:0 (1:0)

Gól: 42. Mane

• Manchester City - Sheffield United 2:0 (0:0)

Góly: 53. Agüero, 82. De Bruyne

Domov»Futbal»Anglicko»Chelsea vyhrala na pôde Arsenalu, duel otočila v záverečných minútach