Liverpool v šlágri deklasoval Arsenal, Dúbravka dostal jeden gól

Roberto Firmino.
Roberto Firmino. (Autor: TASR/AP)
TASR|29. dec 2018 o 18:20

Tottenham prekvapujúco prehral.

LONDÝN. Futbalisti FC Liverpool deklasovali v sobotňajšom šlágri 20. kola anglickej Premier League Arsenal Londýn 5:1 a upevnili si vedenie v tabuľke.

Pred druhým Tottenhamom Hotspur, ktorý doma nečakane prehral s Wolverhamptonom 1:3, majú už deväťbodový náskok.

Firmino strelil hetrik

Z prvého gólu na Anfielde sa tešili hostia, v 11. minúte zužitkoval prihrávku Alexa Iwobiho Ainsley Maitland-Niles.

Domáci bleskovo odpovedali a o päť minút neskôr už viedli vďaka dvom presným zásahom Roberta Firmina.

Brazílčan najprv využil nedorozumenie v obrane Arsenalu, potom oklamal defenzívu hostí a nedal brankárovi šancu.

Demontáž hostí pokračovala. V prvom polčase sa presadili ešte Sadio Mane a z pokutového kopu Mohamed Salah.

Triumf Liverpoolu spečatil v 65. minúte Firmino, ktorý premenil pokutový kop a zavŕšil hetrik.

Domáci ešte v tejto ligovej sezóne neprehrali. Arsenal naplno bodoval iba dvakrát z uplynulých piatich zápasov a v tabuľke je na piatom mieste.

Dúbravka dostal jeden gól

Wolverhampton prekvapujúco zvíťazil nad domácim Tottenhamom Hotspur 3:1. Hostia pritom ešte v 72. minúte prehrávali.

Potom však gólmi Willyho Bolyho, Raula Jimeneza a Heldera Costu v priebehu pätnástich minút otočili stav zápasu vo svoj prospech. O otvárací gól duelu sa postaral Harry Kane.

Tottenham zakopol po piatich ligových dueloch.

Newcastle United v bránke so slovenským reprezentantom Martinom Dúbravkom vybojoval bod vo Watforde za remízu 1:1. O víťazstvo prišli až v 82. minúte, keď na zásah Joseho Rondona z prvého polčasu odpovedal Abdoulaye Doucoure.

V súboji zo dna tabuľky uspel Fulham nad Huddersfieldom 1:0.

/Martin Dúbravka (Newcastle) odchytal celé stretnutie/

• FC Liverpool - Arsenal Londýn 5:1 (4:1)

Góly: 14., 16. a 65. Firmino (tretí 11 m), 32. S. Mane, 45.+2. Salah (11 m)- 11. Maitland Niles

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool v šlágri deklasoval Arsenal, Dúbravka dostal jeden gól