Líder Premier League prišiel o dva body, Aubameyang dal prvý gól za Arsenal

Pierre-Emerick Aubameyang v drese Arsenalu Londýn.
Pierre-Emerick Aubameyang v drese Arsenalu Londýn. (Autor: TASR/AP)
TASR|3. feb 2018 o 15:45

Manchester City vedie ligu o trinásť bodov, keďže jeho mestský rival United zdolal Huddersfield 2:0.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru City v úvodnom sobotňajšom zápase 26. kola anglickej Premier League iba remizovali na pôde Burnley 1:1.

Remízu pre domácich zariadil v 82. minúte islandský krídelník Johann Berg Gudmundsson. Burnley nezvíťazilo v deviatom zápase za sebou.

Druhý tím tabuľky Manchester United zdolal Huddersfield 2:0 a znížil náskok svojho mestského rivala na 13 bodov.

Gólmi v druhom polčase o tom rozhodli Romelu Lukaku a Alexis Sánchez, ktorý dorazil do siete svoj vlastný nepremenený pokutový kop.

V dôležitom zápase nestačil West Bromwich na domácom trávniku na Southampton. Podľahol mu 2:3.

Arsenal Londýn rozstrieľal Everton 5:1. Hetrikom sa zaskvel Aaron Ramsey, jedným gólom sa do streleckej listiny zapísala aj nová posila Londýnčanov Pierre-Emerick Aubameyang, ktorý prišiel z Borussie Dortmund.

Proti Evertonu zvyšoval už na 4:0.

Pierre-Emerick Aubameyang prispel gólom k víťazstvu Arsenalu.
Pierre-Emerick Aubameyang prispel gólom k víťazstvu Arsenalu. (Autor: TASR/AP)

Góly: 17. Vardy - 53. F. Fernández

Manchester United - Huddersfield 2:0 (2:0)
Góly: 55. Lukaku, 68. Sánchez

West Bromwich - Southampton 2:3 (1:2)
Góly: 4. Hegazi, 72. Rondón - 40. Lemina, 43. Stephens, 55. Ward-Prowse

Arsenal Londýn - Everton 5:1 (4:0)
Góly: 6., 19. a 74. Ramsey, 14. Koscielny, 37. Aubameyang - 64. Calvert-Lewin

Domov»Futbal»Anglicko»Líder Premier League prišiel o dva body, Aubameyang dal prvý gól za Arsenal