Utorok, 2. marec, 2021Meniny má Anežka

Postup pre Považanov v nedohľadne

SITA|Publikované 29. sep 2007 o 21:02

POVAŽSKÁ BYSTRICA 29. septembra (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica prehrali v sobotňajšom stretnutí 2. kola Pohára EHF mužov v domácom prostredí s talianskym tímom ...

POVAŽSKÁ BYSTRICA 29. septembra (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica prehrali v sobotňajšom stretnutí 2. kola Pohára EHF mužov v domácom prostredí s talianskym tímom Igalgest Casaranom rozdielom 12 gólov 27:39 (15:20). Zverenci trénera Jozefa Hantáka st. tak do budúcotýždňovej odvety na palubovke súpera (6. 10.) pôjdu už bez reálnej šance vybojovať si účasť v 3. kole tejto pohárovej súťaže.

Výsledok - sobota - Pohár EHF - muži - 2. kolo - prvý zápas (odveta 6. 10. o 20.00 h v Casarane):

• MŠK SIRS Považská Bystrica (SR) - Italgest Casarano (Tal.) 27:39 (15:20)

Zostava a góly P. Bystrice: Biel, Kovačin, Drápal - Firit, Cifra 2, Frajkor 2, Ľ. Ďuriš 4, Hološko, Adamčík 4, Sapák 1, J. Hanták ml. 5, Žilinčík, J. Kozák, M. Kozák 9/1

Najviac gólov za Casarano: Grinišin, Torbica po 7, Buffa 6

pok. hody: 5/1 - 3/0, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Sarajlič a Vukušič (obaja Chorv.), 700 divákov

Domáci neprehrávali len v úvode duelu, keď bol na ukazovateli skóre stav 1:1. V 8. min viedli hostia 5:4, no keďže sa nedarilo brankárom MŠK (prvý úspešný zákrok mali až v 18. min) svoj náskok zvýšili v 20. min na 15:8. Považania sa síce pri vlastnom oslabení dotiahli na 12:16, do kabín na polčasovú prestávku však odchádzali za nepriaznivého stavu 15:20. Po zmene strán pokračovali zverenci trénera Hantáka st. vo festivale nepremenených príležitostí, zahodili aj štyri pokutové hody (na druhej strane Kovačin zneškodnil tri sedmičky súperovi). V 35. min prehrávali domáci 18:22, v 46. min najnižším rozdielom v II. polčase 23:26. Záver duelu im však nevyšiel, okrem viacerých nevyužitých šancí nastrelili 7-krát konštrukciu bránky dobre chytajúceho Foviu. Casarano vyhrávalo najvyšším rozdielom (39:26) v úplnom závere, ale Adamčík dve sekundy pred koncom znížil na konečných 27:39.

Jozef Hanták st. (tréner P. Bystrice): "Hostia potvrdili, že majú veľmi skúsený a vyvážený tím legionárov. Dnes predviedli dobrú hádzanú. Naši hráči sa snažili rýchlosťou a bojovnosťou držať s nimi krok a prevažnú časť duelu boli vyrovnaným súperom. Neurobili sme veľa technických chýb - iba deväť, no pozahadzovali sme až dvadsať vyložených šancí. Navyše sme nedokázali ubrániť pivota hostí. Postup už nie je pre nás témou."