Sobota, 6. marec, 2021Meniny má Radoslav, Radoslava

Po zaváhaní s Hlohovcom chcú Považania zdolať Casarano

SITA|Publikované 27. sep 2007 o 11:38

POVAŽSKÁ BYSTRICA 27. septembra (SITA) - Hádzanárov MŠK SIRS Považská Bystrica čaká počas víkendu pokračovanie účinkovania na európskej scéne. Vicemajster SR sa v sobotu 29. septembra o 18.00 h predstaví ...

POVAŽSKÁ BYSTRICA 27. septembra (SITA) - Hádzanárov MŠK SIRS Považská Bystrica čaká počas víkendu pokračovanie účinkovania na európskej scéne. Vicemajster SR sa v sobotu 29. septembra o 18.00 h predstaví v domácom prostredí v prvom zápase 2. kola Pohára EHF mužov proti talianskemu tímu Italgest Casarano. Považania v 1. kole vyradili gruzínske družstvo H/C Tbilisi (výsledky: 33:25 a 35:14), Casarano stroskotalo v kvalifikačnom predkole Ligy majstrov na rakúskom tíme A1 Bregenz (28:31 a 29:36). "Máme videozáznam z duelu Casarana s Bregenzom. Základnú zostavu tvoria s výnimkou brankára samí legionári. Sú to urastení hráči, bude to fyzicky náročné stretnutie. Čaká nás kvalitnejší protivník ako gruzínsky súper v 1. kole," potvrdil tréner MŠK Jozef Hanták st. Jeho zverenci v stredajšej predohrávke 5. kola extraligy nečakane zaváhali doma s Hlohovcom (27:36). "Generálka sa nám nevydarila, pod náš výkon sa podpísala viróza štyroch kľúčových hráčov Firita, M. Kozáka, Ľ. Ďuriša, Hantáka ml., ktorí nastúpili so sebazaprením. Aj s lekárskym tímom robíme však všetko pre to, aby boli do soboty fit. Ak budú zdravotne v poriadku, postupové šance sú podľa mňa vyrovnané. Dôležité bude zvládnuť prvý zápas, aby sme si pripravili sľubnú východiskovú pozíciu pred odvetou. Každé víťazstvo bude cenné. Napriek stredajšej prehre srší z chalanov optimizmus, chceme potešiť divákov a dokázať, že sme hádzanú hrať nezabudli," uviedol kouč P. Bystrice.

Pôvodne oba kluby uvažovali, že by sa oba zápasy uskutočnili v jednom meste. "Taliani sa aj za pomoci svojho bývalého hráča a od tejto sezóny posily Prešova Alexandra Radčenka nás snažili presvedčiť, aby sme hrali dvakrát v Casarane. Vedenie nášho mesta i klubu sa rozhodlo túto ponuku neakceptovať, hoci náklady so zápasom vonku budeme znášať my. Hádzanú však hráme pre fanúšikov a našim divákom chceme ukázať kvalitný duel," dodal J. Hanták st.

Prvé stretnutie Považskej Bystrice s Casaranom rozhodujú Chorváti Damir Sarajlič a Gordan Vukušič, odvetu v sobotu 6. 10. na talianskej palubovke povedú arbitri Marco Meyer a Felix Rätz zo Švajčiarska.


Súvisiace články