04.08.2021 02:00
Deň 12
Tokio 2020
Koniec

Úspešnú sériu ťahali 25 rokov. V Tokiu však Brazílčania sklamali

Brazílski plážoví volejbalisti Alison Cerutti (vľavo) a Alvaro Morais Filho.
Brazílski plážoví volejbalisti Alison Cerutti (vľavo) a Alvaro Morais Filho. (Autor: SITA/AP)
SITA|4. aug 2021 o 11:53

Nezískali ani jednu medailu.

TOKIO. Brazílski reprezentanti v plážovom volejbale dosiaľ nikdy nechýbali na stupňoch víťazov na olympijskom turnaji. A platilo to pre súťaž mužov aj žien. Táto 25 rokov trvajúca šnúra sa však v Tokiu s určitosťou preruší.

S turnajom sa už rozlúčili aj poslední mužskí zástupcovia Brazílie Alison Cerutti a Alvaro Morais Filho. Vo štvrťfinále za 43 minút nestačili na Lotyšov Martinša Plavinša a Edgarsa Točsa 0:2 (-16, -19).

Tridsaťšesťročný Plavinš a o štyri roky mladší Točs v osemfinále vyradili aj ďalší favorizovaný brazílsky pár Evandro Goncalves Oliveira, Bruno Oscar Schmidt.

Alison a Oscar Schmidt boli obhajcovia zlatých medailí z Ria de Janeiro 2016, do Tokia však prišli s novými partnermi.

Medzi ženami boli ako posledné Brazílčanky v hre Ana Patricia Silvová Ramosová a Rebecca Silvová. Ešte v utorkovom štvrťfinále prehrali so Švajčiarkami Anouk Vergeovou-Depreovou a Joanou Heidrichovou 1:2 (-19, 18, -12).

Brazílske ženy a muži dosiaľ v histórii volejbalu na piesku na OH od roku 1996 získali už trinásť medailí, z toho tri zlaté, sedem strieborných a tri bronzové.

Úspešnejší v tomto športovom odvetví ako Brazílčania sú na olympiádach len reprezentanti USA s bilanciou 6-2-2. Američania majú v medailovej hre v Tokiu iba ženské duo April Rossová, Alix Klinemanová.

Letná olympiáda Tokio 2020 / 2021

Súvisiaci obsah

Nachádzate sa tu:
Olympijské hry»Olympiáda Tokio 2021»Športy»Plážový volejbal»Úspešnú sériu ťahali 25 rokov. V Tokiu však Brazílčania sklamali