Utorok, 26. január, 2021Meniny má Tamara

Platini sa stretol s princom Alim, na reformy majú odlišný pohľad

Jordánsky princ Ali bin al-Husejn bol vo voľbách prezidenta FIFA jediným protikandidátom Seppa Blattera. (Autor: TASR/AP)
TASR|Publikované 23. júl 2015 o 11:00

O oboch sa hovorí ako o potenciálnych kandidátoch na uvoľnený post prezidenta FIFA. Michel Platini a Ali bin al-Husejn sa stretli v južnom Francúzsku.

ŽENEVA. Potenciálni rivali v boji o post prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Michel Platini a princ Ali bin al-Hussein sa spoločne stretli prvýkrát od momentu, keď šéf FIFA Sepp Blatter oznámil svoju rezignáciu.

Ich hovorcovia neprezradili tému vzájomných rozhovorov. Uskutočnili sa v stredu v južnom Francúzsku, kde má Platini sídlo.

Takto sa Ali bin al-Husejn snažil zaujať kongres FIFA pred voľbami prezidenta.

Šéf Európskej futbalovej únie (UEFA) verejne podporil princa Aliho v májových prezidentských voľbách. Blatter ich nakoniec vyhral pomerom hlasov 133:73. A udržal si svoju funkciu.

O štyri dni neskôr však z postu odstúpil po obrovskom tlaku na jeho osobou v súvislosti s rozsiahlou korupčnou aférou, ktorá zasiahla FIFA.

Platini a ani jordánsky princ zatiaľ verejne nedeklarovali záujem uchádzať sa o prezidentské kreslo. Voľby nového šéfa FIFA sa uskutočnia 26. februára 2016 v Zürichu.

platini_res.jpg

Michel Platini (vpravo) blahoželá Seppovi Blatterovi k jeho zvoleniu. FOTO - SITA/AP.

Z informácií, ktoré prenikli z ich spoločnej schôdzky, sa dá vyčítať, že na reformu FIFA majú obaja odlišný názor.

Francúz podporuje myšlienku, aby nutné zmeny vo fungovaní strešného orgánu svetového futbalu urobila jedenásťčlenná nezávislá komisia.

Princ Ali sa obáva, že závery komisie budú unáhlené, že ju bude negatívne ovplyvňovať odstupujúci Blatter a že by mandát k zmenám mal dostať až nový prezident FIFA.

Autor: TASR

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.