Utorok, 21. septembra, 2021Meniny má Matúš

Vojna medzi velikánmi. Platini vyzval Infantina na odstúpenie z čela FIFA

Michel Platini. (Autor: SITA/AP)
TASR|13. máj 2020 o 13:01

Hovorí aj o sprisahaní.

BRATISLAVA. Michel Platini vyzval prezidenta Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) Gianniho Infantina, aby odstúpil.

Podľa bývalého šéfa Európskej futbalovej únie (UEFA) sa na post dostal nelegitímnym spôsobom.

Platini poukázal aj na jeho podozrivé stretnutia mimo záznam so švajčiarskym generálnym prokurátorom Michaelom Lauberom v rokoch 2016 a 2017.

Lauber je podozrivý zo zneužívania právomocí a je zapletený aj do škandálu údajného ovplyvňovania hlasovania pri prideľovania MS 2006.

"Infantino a Lauber si o sebe myslia, že sú nedotknuteľní a stoja nad zákonom. Myslím si, že vedia, čo spravili a Infantino by mal odísť. On je však oportunista a bude sa snažiť silou-mocou udržať sa v úrade," citovala Platiniho vyjadrenie pre švajčiarske periodikum L'Illustre agentúra SID.

Platini sám čelil podozreniam z korupcie a za porušenie etických pravidiel FIFA dostal v decembri 2016 dištanc na osem rokov. Dôvodom bola podozrivá platba od vtedajšieho prezidenta FIFA Seppa Blattera.

Bývalý francúzsky reprezentant však obvinenia naďalej popiera a sám sa považuje za obeť: "Fakt je, že išlo o sprisahanie proti mne. Mal som sa stať prezidentom FIFA, väčšina ma podporovala a všetci to vedeli. Vyzerá to tak, že Infantino v zákulisí zariadil, aby ma vyšachoval."

Súvisiace články