Vlhovej tréneri sa zhodli: Prečo sa nešlo? Bola to chyba organizátorov

Petra Vlhová na MS v lyžovaní 2021.
Petra Vlhová na MS v lyžovaní 2021. (Autor: TASR/AP)

Super-G preložili na štvrtok.

CORTINA, BRATISLAVA. Keď v pondelok zjazdovku v talianskej Cortine d'Ampezzo zasypal sneh, organizátori majstrovstiev sveta sa rozhodli, že utorňajší superobrovský slalom žien posunú z 10.30 na 13.00.

Vďaka tomu mohli nachystať a vypreparovať trať.

Lenže práve posun pretekov až o 2,5 hodiny spôsobil, že ani utorňajšia súťaž sa napokon neuskutočnila.

Prekliaty šampionát

Taliansky portál Neve Italia v článku s titulkom "Prekliaty šampionát" tvrdí, že trať bola vďaka dobrému počasiu v ranných hodinách pripravená už okolo obeda.

Ak by sa vraj preteky začali v tom čase, bola by šanca, že by sa stihli dokončiť.

Organizátori sa však rozhodli počkať do 13. hodiny. Hustá hmla však zapríčinila neustály posun začiatku súťaže, až sa ju jury o 14.30 rozhodla presunúť na štvrtok.

Nepomohlo ani zníženie štartovacej búdky zhruba o 300 či 400 metrov nižšie.

Príliš neskorý termín

"Na začiatok pretekov sme čakali hodinu, to bola hlavná chyba. Potom prišla hmla a zrazu bola všade tma," uviedol pre spomenutý portál Livio Magoni, tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej.

So svojím krajanom súhlasí aj ďalší taliansky tréner Vlhovej a zároveň jej servisman Matteo Baldissarutti.

"Myslím si, že organizátori spravili chybu, keď posunuli štart až na 13. hodinu. Bol to skutočne neskorý termín a potom mali málo času na riešenie problémov. Takisto mali presunúť štartovaciu búdku nižšie o čosi skôr," uviedol pre Sportnet.

Vlhová, ktorá mala v pláne po utorňajšom super-G absolvovať prípravu na točivé disciplíny doma v Jasnej, tak napokon strávi v Taliansku celé dva týždne.

Najbližšie preteky ju čakajú vo štvrtok o 10.45, kedy pôjde spomínaný superobrovský slalom.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhovej tréneri sa zhodli: Prečo sa nešlo? Bola to chyba organizátorov