Sobota, 23. január, 2021Meniny má Miloš

Peter Pucher: Mužstvo bolo celú sezónu zvyknuté na prehry

Prešovskí hokejisti vypadli z I. ligy. (Autor: Facebook HC Prešov)
Patrik Fotta|Publikované 8. mar 2019 o 23:00

Hokejisti Prešova neuspeli v baráži s Levicami a vypadli z I. ligy.

PREŠOV. Hokejisti HC Prešov po prehre 0:9 s Levicami v piatom zápase baráže o udržanie v St. Nicoalus I. lige definitívne vypadli do tretej najvyššej súťaže.

V sérii hranej na štyri víťazstvá triumfovali Levičania 4:1 na zápasy, čím sa len zavŕšil úpadok prešovského hokeja.

Po problémoch so štadiónom a presťahovaním sa do Zvolena je vypadnutie z I. ligy ďalšou nepríjemnou ranou pre klub z metropoly Šariša.

Obzvlášť emotívne vníma aktuálnu situáciu v prešovskom hokeji odchovanec klubu Peter Pucher, ktorý má vo svojej zbierke zlatú i striebornú medailu z majstrovstiev sveta či extraligový titul s HC Košice.

Neboli konkurencieschopní

Skúsený útočník, ktorý veľkú časť svojej kariéry strávil v Čechách, prišiel v závere sezóny svojmu materskému klubu pomôcť zachrániť sa v I. lige.

Barážová séria s Levicami však naplno odhalila všetky nedostatky, s ktorými sa Prešovčania počas sezóny trápili.

„Ja osobne som čakal, že séria bude vyrovnanejšia, ale bohužiaľ musím úprimne skonštatovať, že mančaft nebol v takom stave, ako by som si predstavoval. Mužstvo bolo zvyknuté na prehry počas celého roka a mne tam chýbalo viac srdca a bojovnosti. Ja som sa snažil pomôcť ako som vedel, ale bolo to veľmi náročné,“ povedal Peter Pucher.

Káder Prešovčanov tvorili prevažne zvolenskí juniori, ktorým chýbala väčšia motivácia hájiť prešovské farby.

„Nechcel by som sa nikoho dotknúť, ale ja mám trochu odlišnú predstavu o pripravenosti mančaftu na tak dôležité zápasy ako je play-out a prípadná baráž. Prešov už dosť dlho vopred vedel, čo ho čaká, ale mančaft nemal silu, aby sa viac pobil o zotrvanie v súťaži. Chlapci sa síce snažili, ale výkon, ktorý podali nebol dostačujúci, aby sme boli konkurencieschopní,“ uviedol Pucher.

Prémiový obsah

Zamknutý obsah Sportnet.sk bude dostupný mesiac zdarma.
Stačí sa prihlásiť pomocou SME prihlásenia.

Ak ešte nemáte SME.sk účet, zaregistrujte sa
Patrik Fotta pôsobil 6 rokov v denníku Korzár ako športový redaktor. Píše predovšetkým o hokeji, hádzanej, basketbale, či atletike. Ako reportér sa zúčastnil na MS v hokeji 2019 a šesťkrát na Medzinárodnom maratóne mieru.

Diskusia

Diskusiu k článku si môžete prečítať na sport.sme.sk

Súvisiace články

© Copyright 2021 | Športnet, s.r.o.