Nedeľa, 17. októbra, 2021Meniny má Hedviga

Paríž St. Germain sa chystá premenovať Park Princov, radnica má právo veta

Neymar sa raduje po jednom zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. nov 2019 o 18:54

PSG bude šiesty klub Ligue 1, ktorý uplatní "naming".

PARÍŽ. Futbalový štadión Park Princov v Paríži premenujú. Klub Paríž St. Germain v piatok spustil platformu a proces "namingu", pričom hľadá budúceho partnera, podľa ktorého by sa premenoval nielen samotný štadión, ale aj budúce tréningové centrum klubu.

Informuje o tom denník Le Parisien.

"Už vo štvrtok klub oslovil mailom niekoľko stoviek francúzskych i zahraničných obchodných spoločností," uviedol denník. Zámerom klubu je nájsť nové zdroje príjmu.

PSG bude šiesty klub francúzskej najvyššej súťaže, ktorý uplatní "naming" - postúpenie práva na pomenovanie marketingovo využiteľnej entity, napríklad štadióna.

Z klubov Ligue 1 tak v minulosti urobili Amiens, Bordeaux, Lyon, Marseille i Nice.

Le Parisien pripomína, že v tom lepšom prípade pre fanúšikov, stotožnených s tradičným názvom, môže ísť len o zakomponovanie obchodného mena do súčasného názvu, tak ako je to napríklad v Marseille. Reálnou možnosťou je však úplná zmena názvu, podobne, ako sa to stalo v Lyone.

Denník upozornil, že svoje bude mať do toho čo povedať aj parížska radnica.

"Má právo odmietnuť eventuálnu dohodu v prípade, ak by bola v rozpore s dobrými mravmi, prípadne by názov nekorešpondoval s charakterom a obrazom mesta," uviedol denník, ktorý takisto pripomenul, že v decembri 2013 mesto predĺžilo PSG prenájom Parku princov na 30 rokov.

Súvisiace články