Nedeľa, 19. septembra, 2021Dnes je Deň prvého verejného vystúpenia Slovenskej národnej rady, Meniny má Konštantín

Paríž St. Germain sa chystá premenovať Park Princov, radnica má právo veta

Neymar sa raduje po jednom zo svojich gólov. (Autor: TASR/AP)
TASR|22. nov 2019 o 18:54

PSG bude šiesty klub Ligue 1, ktorý uplatní "naming".

PARÍŽ. Futbalový štadión Park Princov v Paríži premenujú. Klub Paríž St. Germain v piatok spustil platformu a proces "namingu", pričom hľadá budúceho partnera, podľa ktorého by sa premenoval nielen samotný štadión, ale aj budúce tréningové centrum klubu.

Informuje o tom denník Le Parisien.

"Už vo štvrtok klub oslovil mailom niekoľko stoviek francúzskych i zahraničných obchodných spoločností," uviedol denník. Zámerom klubu je nájsť nové zdroje príjmu.

PSG bude šiesty klub francúzskej najvyššej súťaže, ktorý uplatní "naming" - postúpenie práva na pomenovanie marketingovo využiteľnej entity, napríklad štadióna.

Z klubov Ligue 1 tak v minulosti urobili Amiens, Bordeaux, Lyon, Marseille i Nice.

Le Parisien pripomína, že v tom lepšom prípade pre fanúšikov, stotožnených s tradičným názvom, môže ísť len o zakomponovanie obchodného mena do súčasného názvu, tak ako je to napríklad v Marseille. Reálnou možnosťou je však úplná zmena názvu, podobne, ako sa to stalo v Lyone.

Denník upozornil, že svoje bude mať do toho čo povedať aj parížska radnica.

"Má právo odmietnuť eventuálnu dohodu v prípade, ak by bola v rozpore s dobrými mravmi, prípadne by názov nekorešpondoval s charakterom a obrazom mesta," uviedol denník, ktorý takisto pripomenul, že v decembri 2013 mesto predĺžilo PSG prenájom Parku princov na 30 rokov.

Súvisiace články