Piatok, 17. septembra, 2021Meniny má Olympia

Messi ďakoval Maradonovi, z futbalových šampiónov sa teší aj pápež

Lionel Messi a argentínska radosť po triumfe na Copa América 2021. (Autor: TASR/AP)
Sportnet, TASR|12. júl 2021 o 15:39

Pápež sa narodil v Argentíne.

BRATISLAVA. Lionel Messi venoval triumf na Copa América rodine, krajine aj svojmu idolu Diegovi Maradonovi.

Argentínsky futbalový reprezentant sa konečne dočkal zisku veľkej trofeje v drese svojej vlasti, keď po šestnástich rokoch od debutu v národnom tíme zdvihol nad hlavu trofej pre víťaza juhoamerického futbalového šampionátu.

Ďakuje Maradonovi

"Chcem tento úspech venovať mojej rodine, ktorá mi vždy dávala silu pokračovať. Tiež mojim priateľom, ktorých veľmi milujem a všetkým fanúšikom, ktorí ma podporujú.

A tiež všetkým 45 miliónom Argentínčanov, ktorí trpeli a trpia pre smrteľný koronavírus. Aby sme si mohli aj ďalej užiť oslavy, musíme byť stále opatrní a starať sa o seba. Nezabúdajte, že potrvá ešte dlho, kým sa dostaneme do normálu.

Skúsme využiť naše šťastie z úspechu na získanie síl v spoločnom boji s vírusom," napísal 34-ročný kapitán Argentíny na sociálnej sieti.

Messi v štyroch veľkých finále odchádzal z ihriska so sklonenou hlavou, to piate už malo pre neho sladkú príchuť - jeho tím vo finále Copa América pokoril najväčšieho rivala Brazíliu na ikonickej Maracane 1:0.

Po tomto zápase Messi nezabudol ani na legendárneho kapitána majstrov sveta z roku 1986. Ten zomrel minulý november vo veku 60 rokov. "Diego nám určite fandil, nech už je kdekoľvek," citovala ho agentúra AFP.

Teší sa aj pápež

Radosť z triumfu Argentíny vyjadril aj pápež František. Narodil sa v Argentíne a je známy ako veľký fanúšik futbalu.

Pápeža Františka potešil aj triumf Talianska na EURO. V pondelok to povedal hovorca Vatikánu Matteo Bruni.

Taliani zdolali vo finále ME vo Wembley domáce Anglicko po rozstrele z 11 m.

Po finálových zápasoch oboch šampionátov vyzdvihol význam a hodnoty športu, ktorý učí "prijať akýkoľvek výsledok, vrátane prehry".

V oficiálnom komuniké uviedol, že iba tak sa dá s nádejou a vierou čeliť životným ťažkostiam, zostať angažovaný a nevzdať sa bez boja.

Momentálne sa pápež František zotavuje v nemocnici v Ríme po operácii hrubého čreva.

Viac o EURO 2020 / 2021

Súvisiace články