Streda, 1. decembra, 2021Meniny má Edmund

Panathinaikosu a ďalším piatim gréckym klubom hrozí vylúčenie z ligy

TASR|23. máj 2013 o 12:22

Neistú ligovú budúcnosť majú aj Aris Solún, PAS Giannina, OFI Kréta, Panionios a Panthrakikos.

ATÉNY. Grécky futbalový gigant Panathinaikos Atény je jedným z ôsmich účastníkov gréckej ligy, ktorým tamojšia federácia zamietla žiadosť o udelenie licencie pre účasť v nasledujúcom ročníku najvyššej súťaže.

Zo šestnástich klubov vyhovela licenčná komisia EPO na základe predložených dokumentov iba polovici, ostatní vrátane Panathinaikosu majú päť dní na odvolanie sa voči tomuto verdiktu. Funkcionári aténskeho veľkoklubu sú presvedčení, že napokon dostanú zelenú.

"Rozhodnutie licenčnej komisie EPO bolo pre nás veľkým prekvapením," píše sa v stanovisku Panathinaikosu. "Klub predložil všetky dôkazy o svojej životaschopnosti a garancie pre súčasnosť i budúcnosť. Panathinaikos je presvedčený, že odvolací orgán nám dá za pravdu."

Licenciu zatiaľ EPO udelila iba klubom Olympiakos Pireus, PAOK Solún, Asteras Tripolis, Veria, Škoda Xanthi, Atromitos Athinon, Levadiakos a Platanias.

Neistú ligovú budúcnosť majú okrem Panathinaikosu stále aj Aris Solún, PAS Giannina, OFI Kréta, Panionios i Panthrakikos. Licenčným konaním neprešli ani Kerkyra a AEK Atény, oba tímy ale skončili na zostupových priečkach.

Súvisiace články