Pondelok, 18. január, 2021Meniny má Bohdana

P. Bystrica vyhrala v Hlohovci

SITA|Publikované 10. mar 2007 o 20:07

BRATISLAVA 10. marca (SITA) - Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola nadstavbovej časti hádzanárskej extraligy mužov:

MŠK Hlohovec - MŠK SIRS Považská Bystrica 29:35 (13:20)

Najviac gólov: Struhár 7, F. Zaťko 7/3 - Trabelssie 9, Straka a Tůma po 7

Pok. hody: 3/3 - 4/2, vylúčení: 8 - 9, ČK: Laho za 3 vylúčenia - S. Mažár za hrubý faul, rozhodovali: M. Leško a P. Leško, 300divákov

Hlohovec nastúpil bez troch zranených hráčov. Považskobystričanom vychádzali rýchle protiútoky, vďaka ktorým si vybudovali dostatočný náskok už v I. polčase. Po zmene strán už vedenie z rúk nepustili.

ŠKP Sečovce - 1. MHK Košice 21:19 (12:11)

Najviac gólov: Frajkor 10/3, Cibere 4, Nagy 2 - J. Kolesár 5, Hruščák 4, Strapko 2

Pok. hody: 3/3 - 1/0, vylúčení: 7 - 8, ČK: Hruščák (Košice) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Dvorský a Sivák, 450 divákov

Domáci sa kvalitného súpera nezľakli a s favoritom odohrali vyrovnanú partiu. Sečovce neustále viedli a do tabuľky si napokon pripísali cenné dva body.

Tatran Prešov - TJ Štart Nové Zámky 39:33 (19:17)

Najviac gólov: Fuňak 13, Tumidalský 9, Pekár 5 - Vadkerti 7, Ivanov 6, Peťko, T. Szücs, Veres po 4

Pok. hody: 1/1 - 1/1, vylúčení: 5 - 6, ČK: Tumidalský za 3 vylúčenia - Vadkerti za 3 vylúčenia, rozhodovali: Haščík a Oťapka, 989 divákov

Strentutie medzi lídrom a druhým tímom v tabuľke slovenskej extraligy prinieslo zaujímavé priebeh, keď sa domáci s hosťami naťahovali o každý gól. Prešovčania získali rozhodujúci náskok v úvodnej desaťminútovke II. polčasu, keď zvýšili vedenie na 7 gólov. To si potom udržali až do konca.