Streda, 23. júna, 2021Meniny má Sidónia

P. Bystrica proti Veszprému, San Antoniu a Sarajevu

SITA|29. júl 2006 o 13:21

CIUDAD REAL 29. júla (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica sa v nadchádzajúcej sezóne 2006/2007 predstavia v A-skupine Ligy majstrov, kde budú ich súpermi maďarský MKB Veszprém KC, španielsky ...

CIUDAD REAL 29. júla (SITA) - Hádzanári MŠK SIRS Považská Bystrica sa v nadchádzajúcej sezóne 2006/2007 predstavia v A-skupine Ligy majstrov, kde budú ich súpermi maďarský MKB Veszprém KC, španielsky Portland San Antonio a RK "Bosna" Sarajevo z Bosny a Hercegoviny. Rozhodol o tom sobotňajší žreb na mestskej radnici španielskeho Ciudadu Real.

Považania boli nasadení do tretieho výkonnostného koša, z najlepšieho sa im ušiel semifinalista uplynulého ročníka LM maďarský Veszprém, ktorého mali v minulej sezóne za súpera v základnej skupine LM aj hádzanári Tatranu Prešov. Z druhého koša prižrebovali slovenskému zástupcovi jedného zo štyroch španielskych zástupcov v tejto súťaži - Portland San Antonio, ktorý bol v minulej sezóne najprestížnejšej európskej klubovej súťaže dokonca vo finále (predtým v semifinále vyradil práve Veszprém), kde prehral s ďalším španielskym celkom - Ciudadom Real. Posledným tímom v A-skupine je RK "Bosna" Sarajevo z Bosny a Hercegoviny, ktorý sa ako jediný tím v štvrtom koši nemusí do hlavnej fázy predierať cez predkolo. "Mohli sme samozrejme dopadnúť aj lepšie. Maďarské mužstvo som si veľmi neželal, či už Szeged alebo Veszprém, teraz to však už nevrátim. Čo sa týka Španielov, sú to úradujúci majstri sveta, Portland San Antonio je finalista minulého ročníka LM, takže nás musí zaujímať najmä štvrtý súper. Hádzaná v Bosne je približne na rovnakej úrovni ako u nás, takže naším cieľom je zisk tretej priečky v tejto skupine. Mohol by som povedať, že sa pobijeme o prvé miesto s Veszprémom a Portlandom, ale musíme byť realisti. Som rád, že k nám zavítajú takéto dva kvalitné tímy, dúfam, že diváci si prídu na svoje," povedal pre agentúru SITA tréner P. Bystrice Martin Lipták. Príliš spokojný so žrebom nebol ani riaditeľ úradujúceho slovenského majstra Dušan Tonkovič: "Súpera sme si žiaľ nemohli vybrať sami, koho nám prisúdil žreb, s tým musíme hrať. Prví dvaja súperi - Veszprém a San Antonio sú veľmi silní, o bosnianskom celku toho veľa nevieme, no urobíme všetko pre to, aby sme skončili na tretej priečke."


Žreb základných skupín hlavnej súťaže Ligy majstrov 2006/07 v hádzanej mužov:

A-skupina: MŠK SIRS Považská Bystrica (SR), MKB Veszprém KC (Maď.), Portland San Antonio (Šp.), RK "Bosna" Sarajevo (Bosna a Herceg.)

B-skupina: BM Ciudad Real (Šp.), SC Pick Szeged (Maď.), Kadetten Schaffhausen (Rak.), HV KRAS/Volendam (Hol.) / Brest HC Meškov (Bielorus.)

C-skupina: KIF Kolding Elite A/S (Dán.), Chambery Savoie HB (Fr.), Wisla Plock (Poľ.), Milli Piyango SK (Tur.) / Crvena Zvezda Belehrad (Srb.)

D-skupina: RK Záhreb (Chorv.), SG Flensburg-Handewitt (Nem.), Čehovski Medvedi Čechov (Rus.), RK Metalurg Skopje (Mac.) / ABC de Braga-Andebol SAD (Portug.)

E-skupina: THW Kiel (Nem.), GOG Svendborg TGI Gudme (Dán.), HC Baník OKD Karviná (ČR), C.S. HCM Constanta (Rum.) / Pallamano Conversano (Tal.)

F-skupina: Celje Pivovarna Lasko (Slovin.), VfL Gummersbach (Nem.), Fram Reykjavik (Isl.), H.C. Berchem (Lux.) / Sandefjord TIF (Nór.)

G-skupina: FC Barcelona-Cifec (Šp.), RK Gold Club Kozina (Slovin.), Hammarby IF HB (Švéd.), Panellinios AC Atény (Gréc.) / SPE Strovolos Nikózia (Cypr.)

H-skupina: Montpellier HB (Fr.), CBM Valladolid (Šp.), HC Portovik Južnyj (Ukr.), A1 Bregenz HB (Rak.) / "Viking Malt" Panevezys (Lit.)


Program zápasov A-skupiny:

30. 9./1. 10. 2006: P. Bystrica - San Antonio, Sarajevo - Veszprém

7./8. 10.: Veszprém - P. Bystrica, San Antonio - Sarajevo

14./15. 10.: Sarajevo - P. Bystrica, San Antonio - Veszprém

21./22. 10.: P. Bystrica - Veszprém, Sarajevo - San Antonio

4./5. 11.: San Antonio - P. Bystrica, Veszprém - Sarajevo

11./12. 11.: P. Bystrica - Sarajevo, Veszprém - San Antonio


Súvisiace články