Ottawa Senators hľadajú útočníka. Na radare môže byť Strome či Kravcov

Oh My Hockey|23. okt 2021 o 07:15

Ottawa Senators patrili v minulej sezóne medzi aktívne organizácie čo sa pohybu na prestupovom trhu týka. Iné to nemusí byť ani tento rok. Sezóna sa ešte len rozbehla, no klub z hlavného mesta už hľadá posilu.

Chris Johnston v relácii Insider Trading na TSN informoval, že by "senátori" chceli do svojich radov získať útočníka do prvých troch formácií.

"Radi by získali pomoc na centri, ale vzali by aj krídlo, ak by to bolo nevyhnutné pre uskutočnenie trejdu. Hľadajú hráča do prvých troch formácií, ktorý by zvládol pridať body do ich produktivity," hovorí Johnston. "Pokiaľ ide o to, čoho by sa mohli vzdať, tak v nasledujúcom drafte majú až jedenásť výberov a k tomu disponujú prospektami. Myslím si, že Pierre Dorion je v tomto smere otvorený, aktívne nakupuje, aby posilnil svoj tím."

Na predaj sú v súčasnosti dve veľmi zaujímavé mená - Vitalij Kravcov a Dylan Strome.

Kravcov je bývalou deviatkou draftu. Ako hráč Rangers sa však nikdy nedokázal úplne presadiť. Na prelom v NHL stále čaká. 21-ročný krídelník z Vladivostoka dostal od klubu povolenie hľadať si nový klub, ktorý by ho bol ochotný získať výmenou. Nebol spokojný s tým, že ho Newyorčania po kempe preradili na farmu.

Vo vlaňajšom ročníku debutoval v NHL a pripísal si tu prvých 20 štartov. V nich zaknihoval dva góly a dve asistencie. Predtým odohral celú základnú časť a päť zápasov v play-off za Traktor Čeľabinsk (KHL).

Na prestupovej listine sa ocitol i Dylan Strome z Chicaga Blackhawks, trojka silného draftu 2015. V tejto sezóne zatiaľ odohral jeden duel.

V NHL má v kariére na konte 205 duelov so ziskom 122 (45+77) bodov, jeho kariérnym maximom je 57 bodov zo sezóny 2018/19. Hlasno sa špekuluje o záujme Edmontonu, keďže Strome bol v juniorských rokoch spoluhráčom Connora McDavida.

Johnston sa konkrétne nevyjadril k ani jednému z nich, nevieme preto, či majú Sens záujem o ich služby. Pravdou je, že v ich pozícii sa rokovania budú začínať ľahko.

Nielenže vlastnia v budúcom roku jedenásť draftových volieb, ale až šesť z nich sa uskutoční v prvých troch kolách. Okrem toho by na opačnú stranu teoreticky mohli poslať obrancu Erika Brännströma, perspektívneho mladíka, ktorý tiež čaká na prerazenie v NHL, a je horúcim adeptom na trejd.

Senators patria na začiatku sezóny medzi najmenej produktívne celky súťaže. V štyroch zápasoch skórovali osemkrát. Horší priemer majú len Chicago Blackhawks (1,8) a Montreal Canadiens (0,8).

Nachádzate sa tu: