Ostrieľaný veterán proti mladej krvi, to je súboj Hunta s Blaydesom

Adrián Mečiar|10. feb 2018 o 01:00

Co-main event UFC 221 prinesie stret 43-ročného Marka Hunta s o 17 rokov mladším Curtisom Blaydesom.

Legendárny Mark Hunt, 43-ročný miláčik austrálskeho publika, sa v co-main evente UFC 221 postaví o 17 rokov mladšiemu Curtisovi Blaydesovi.

Hunt sa dokázal pozviechať z minuloročnej ťažkej marcovej prehry s Alistairom Overeemom, keď už o tri mesiace v štvrtom kole ukončil Dericka Lewisa. Hunt sa mal následne predstaviť na podujatí v Sydney, avšak odtiaľ ho vyradili pochybnosti o jeho zdravotnom stave.

Táto nepríjemná kauza je už dnes vyriešená a Hunt sa môže vrátiť do akcie.

„Keď som podpisoval kontrakt na tento zápas, o Curtisovi som vôbec nič nevedel. Zaujímalo ma len, či mal v minulosti problémy s dopingom. Ako sa ukázalo, je to ´čistý´ bojovník. Teraz už o ňom čosi viem. V oktagone bude chcieť presadiť svoj wrestling a uťahať ma na zemi. Ja sa zas pokúsim odpáliť jeho hlavu do vesmíru.“

Hunt sa ani v 43 rokoch stále nevzdáva svojho cieľa, teda zisku titulu šampióna ťažkej váhy v UFC.

„Iste, rád by som sa so Stipem stretol v odvete. Naposledy mi nakopal zadok, takže by som mu to určite chcel vrátiť.“

„Stipe je naozaj skvelý šampión, ktorý navyše nepotrebuje steroidy.“

Curtis Blaydes patrí medzi najväčšie talenty ťažkej váhy. Jeho jedinú kariérnu porážku mu v máji 2016 pripravil Francis Ngannou.

Blaydes odvtedy zaznamenal 4 víťazstvá, jeho poslednou obeťou bol na UFC 217 Alexey Oleinik.

„Keď som zápasil s Francisom, mal som len jab a takedown. Dnes už je zo mňa úplne iný bojovník. Nebudem zápasiť ako wrestler a ani ako boxer, tak by to vyhovovalo môjmu súperovi. V oktagone budem bojovať ako komplexný MMA fighter.“

Nachádzate sa tu:
Domov»MMA»Ostrieľaný veterán proti mladej krvi, to je súboj Hunta s Blaydesom