Slovan získal prvé body v tomto roku, Soči porazil v predĺžení

Na snímke vľavo Dávid Buc (Slovan) oslavuje svoj gól, vpravo jeho spoluhráč Žiga Jeglič v zápase hokejovej KHL HC Slovan Bratislava - HK Soči v Bratislave 31. januára 2019. (Autor: Martin Baumann TASR)
Športové prenosy SME|31. jan 2019 o 18:30

V predĺžení rozhodol Matúš Sukeľ.

HC Slovan Bratislava - HK Soči 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 16. M. Sukeľ (Jánošík), 38. Buc (Jánošík, Jeglič), 65. M. Sukeľ (É. Gelinas, Červený) - 11. Collins (Šmeľov, Bakoš), 50. Rosén (Kaletnik)

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Bačík (Slovan) a Rachimullin (Soči) 5 minút za bitku a Klok (Slovan) 10 minút+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Akuzovskij, Bukin - Berseňov, Judin (všetci Rus.), 4737 divákov

Zostavy:

Slovan Bratislava: Štěpánek - Sersen, Jánošík, Klok, É. Gélinas, Bačík, Švarný, Boldižár - M. Lunter, M. Sukeľ, Liška - Červený, Taffe, Chipchura - Bailey, Buc, Jeglič - Baranov, M. Sloboda

Soči: Barulin - J. Alexandrov, Jokipakka, Pajgin, Vorobiov, Rykov, Chomickyj, D. Alexandrov - Bočarov, Rosén, O'Dell - Šmeľov, Collins, Bakoš - Altybarmakian, Točickyj, Polunin - Rachimullin, Tomilin, Kaletnik - Žilin

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prerušili sériu prehier a na domácom klzisku zdolali HK Soči 3:2 po predĺžení.

Ruský klub sa vo štvrtkovom zápase základnej časti Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) ujal ako prvý vedenia, keď v 11. minúte skóroval Sean Collins, ale Slovan dvoma presilovkovými zásahmi otočil skóre vo svoj prospech.

Ešte v prvej tretine vyrovnal Matúš Sukeľ a v závere druhého dejstva sa presadil aj Dávid Buc.

V tretej časti hry boli aktívnejší hostia, ktorí vyrovnali zásluhou Roberta Roséna a posunuli duel do predĺženia. V ňom boli napokon úspešnejší domáci, keďže v závere pridanej päťminútovky rozvlnil sieť Sukeľ.

Zverenci Vladimíra Országha figurujú naďalej na poslednom dvanástom mieste v tabuľke Západnej konferencie KHL.

HC Slovan Bratislava - HK Soči (31. januára 2019): fotogaléria

31.1.2019

V doterajších 55 vystúpeniach v prebiehajúcej sezóne nazbierali 29 bodov.

Hráčov Slovana čaká najbližší zápas v pondelok 4. februára, keď na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu privítajú lotyšské Dinamo Riga. Úvodné buly je naplánované na 18.30 h.

Hlasy po zápase

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Chalanom musím vysloviť absolutórium. V situácii, v ktorej sme, sme zápas výborne vybojovali. Štěpánek nám pomohol výborným výkonom, konečne sme zvládli presilovky aj oslabenia. Veľmi sme chceli toto víťazstvo. Potrebovali sme potešiť fanúšikov."

Dávid Buc, útočník Slovana: "Som rád, že sme zvíťazili, tento triumf sme dosiahli bojovnosťou. Priklonilo sa k nám konečne šťastie, my sme ani predošlé duely nehrali zle. Nakopla nás bitka Paťa Bačika, dovtedy sme boli nejakí ospalí. O mojom góle som nemal žiadne pochybnosti, bol regulárny."

Sergej Zubov, tréner Soči: "Veľmi zle sme začali, potom sme vyrovnali. Chceli sme neskôr urobiť niečo s výsledkom, ale bohužiaľ, nepodarilo sa nám to. Nemôžem byť spokojný s obrannou hrou. V predĺžení je to už kto z koho, nám to nevyšlo. Sme smutní."

Martin Bakoš (útočník Soči): "Slovanisti si hrajú o nové zmluvy. Hrali dobre a dali víťazný gól. Mladí chalani veľmi dobre korčuľovali a vytvárali si šance. Vedeli sme, že nemajú čo stratiť. Keď chceme ísť do play-off, musíme hrať oveľa lepšie. Potrebovali sme vyhrať a rátali sme s dvomi bodmi, ale máme jeden. Aj taký je hokej."

Výsledky zvyšných štvrtkových zápasov KHL:

Amur Chabarovsk - Červená hviezda Kchun-lun 3:2 pp (2:2, 0:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 3. Zohorna, 13. Vl. Ušenin, 65. Dedunov - 13. St. Pierre, 13. Yip

Sibir Novosibirsk - Jokerit Helsinki 3:4 pp (0:1, 1:0, 2:2 - 0:1)

Góly: 39. Kazakov, 44. Loginov, 51. Brule - 3. Grant, 41. Platt, 45. Joensuu, 61. Lepistö

Barys Astana - SKA Petrohrad 2:3 (1:2, 1:1, 0:0)

Góly: 2. Petersson, 32. Dietz - 12. Jakupov, 17. Dacjuk, 24. Jakupov

CSKA Moskva - AK Bars Kazaň 5:4 (0:1, 2:1, 3:2)

Góly: 26. Grigorenko, 35. Kaprizov, 48. Svetlakov, 52. Romanov, 58. Okulov - 6. Klinkhammer, 13. Jarullin, 24. Klinkhammer, 60. Tkačov

Dinamo Minsk - Admiral Vladivostok 2:3 pp a sn (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 33. Kogalev, 58. Kovyršin - 9. Feoktisov, 21. Zacharčuk, rozh. nájazd: Petrov

Dinamo Moskva - Metallurg Magnitogorsk 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

Góly: 17. Kagarlickij, 38. Raisov, 41. Indrašis, 60. Indrašis - 51. Rasmussen, 59. Verešagin

Dinamo Riga - Spartak Moskva 2:1 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)

Góly: 20. Dzierkals, 61. Videll - 31. Zlobin

Online prenos: HC Slovan Bratislava - HK Soči (KHL 2018/2019)

KHL  2018/2019
31.01.2019 o 18:30
Slovan
3:2
(1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
65' minúta
Ukončený
Soči
Prehľad
Góly a asistencie: 16. Sukel' (Jánošík), 38. Buc (Jánošík, Jeglič), 65. Sukel' (Gelinas) – 11. Collins (Šmeľov, Bakoš), 50. R. Rosén (Kaletnik). Diváci: 4 737.
Toto tu už dávno nebolo, Slovan konečne víťazí a získava prvé body v kalendárnom roku 2019. V predĺžení o dvoch bodoch pre Slovan rozhodol Matúš Sukeľ.

Ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa.
Koniec zápasu.
64:25
goalSlovan Bratislava dal gól!
MATÚŠ SUKEĽ sa ocitol pred Barulinom úplne sám a na dvakrát sa mu ho aj podarilo prekonať!

Asistencia: Eric Gélinas
63:48
importantPrečíslenie Soči 2 na 1, Jokipakka zakončil len do Štěpánkovho pravého betónu!
63:13
Sersen vystihol prihrávku súpera a posiela puk na druhú stranu klziska, zakázané uvoľnenie to nie je.
62:31
Po prihrávke Červeného trafil Švarný Barulinovu lapačku.
61:58
Gélinas prihral Bucovi, jeho nenápadná strela končí v náručí ruského gólmana.
61:01
Jánošík vystrelil z pravého kruhu, Barulin vyráža.
60:33
GÓL NEPLATÍ.
60:33
importantSoči vykombinovalo trojicu Slovanistov a skórovalo, no hlavný arbiter hneď rozpažil, nakoľko gól bol evidentne dosiahnutý korčuľou. Ešte však ide telefonovať.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Jeden bod má Slovan istý, zabojuje aj o druhý. O malú chvíľu začína predĺženie.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:44
Ešte jedno buly v strednom pásme.
58:53
Do konca tretej tretiny zostáva niečo vyše minúty. Podarí sa Slovanu konečne po veľa zápasoch bodovať a uvidíme predĺženie?
57:22
importantVeľká šanca pre Slovan, ktorý mohol streliť gól! Jeglič vypichol súperovi puk, natiahol na seba brániacich hráčov, potom prihral úplne voľnému Taffeovi, no tomu zakončenie nejakú dobu trvalo a potom už bol príliš z uhla na to, aby prekonal Barulina!
56:42
Buc ešte prihrával Švarnému, no tomu v rozhodujúcom momente skĺzol puk, škoda, pretože pred Barulinom clonili hráči.
56:15
Barulin sa len obzrel za letiacim pukom, následná ďalšia strela Slovana tiež nebola presná.
55:16
Jokipakka predviedol výbornú palicovú techniku, keď sa elegantne zbavil protihráča, no finálna fáza mu už nevyšla podľa predstáv.
53:59
Sersenovi sa nepodarilo vyhodiť, pri puku bol Bakoš, ktorý to mal na strelu, no hľadal ešte prihrávkou spoluhráča, tá však neprešla.
52:34
Alexandrovov bekhend tesne minul bránu, Štěpánek zasahovať tentokrát nemusel.
51:36
Bakoš hľadal pred bránou spoluhráča, no jeho úmysel vystihol Bačík a výrazne pomohol Štěpánkovi.
50:50
Slovan sa snažil o rýchlu odpoveď, ale zastavuje ho ofsajd.
49:46
49:46
goalSoči dáva gól! Nedáš dostaneš platí aj teraz. Najprv poloprázdnu bránu netrafil Červený a Slovan pyká. Po nezištnej prihrávke Kaletnika gól strieľa ROBERT ROSÉN, ktorý sa s pukom nemaznal a zavesil.

Asistencia: Vladislav Kaletnik
49:15
Jánošík uspel v dôležitom súboji s Collinsom. O malú chvíľu pálil Pajgin, Štěpánek jeho strelu kryje.
48:02
Taffe spätne prihrával Švarnému, v poslednej chvíli sa vrátil hosťujúci obranca a nepustil Švarného k strele.
47:21
Už dlhšie sa hrá v obrannom pásme Slovana, podstatné je, že belasí neinkasovali a stále držia tesné vedenie.
46:19
importantŠtěpánek vyťahuje dôležitý zákrok, keď z prvej pálil úplne voľný kapitán hostí O´Dell, stihol sa presunúť a zlikvidovať strelu.
45:40
Hra sa kúskuje, Collins strieľal z veľkého uhla, Štěpánek si postrážil ľavú žrď.
45:31
importantŠtěpánek zasahuje na dvakrát, neprekonal ho ani Rachimullin z dorážky.
45:03
Polunin sa vyrútil po ľavom krídle, ale poradil si s ním Lunter, Slovan stále vyhráva a to ho ženie vpred.
44:28
Slovan prežil oslabenie, bránil sa dobre a teraz vpredu napáda viacerými hráčmi, čo je dobrý signál, že sa nestiahol príliš do obrany.
43:13
Rosen tesne pred Štěpánkom tečoval puk, potom sa Slovanu podarilo oslobodiť.
42:04
Lukáš Klok teda dnešný zápas nedohrá, jeho spoluhráči čelia presilovej hre súpera, vhadzuje sa po ľavici Štěpánka.
41:30
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Lukáš Klok – 2 min., hákovanie + 10 min. osobný trest za nešportové správanie + ďalších 10 min = DKZ.).
41:30
importantVeľká chyba domácej defenzívy, ktorá zabudla na Bakoša, ten sa rútil sám na Štěpánka, zvolil blafák, no domáci gólman úspešne zasiahol betónom!
41:14
Trojica Bailey, Buc a Jeglič zamestnáva hosťujúcu obranu hodnú chvíľu, ale Barulin nemá veľa práce.
40:19
Zakázané uvoľnenie Soči.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Pomer striel po dvoch tretinách: Slovan – Soči 20:15.
Domáci diváci môžu byť s druhou tretinou spokojní, videli jeden gól a ten strelil Slovan, konkrétne Buc, ktorý už po siedmich sekundách potrestal vylúčenie O´Della.

Tretia tretina sa začne o 20:22.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:35
Červený z medzikružia minul, na prihrávku sa mu ešte núkal Chipchura.
38:55
Soči poriadne Slovan zatlačilo a rozpútalo kolotoč pred Štěpánkom, našťastie pre domácich sa Štěpánkovi podarilo prerušiť hru úspešným zákrokom.
37:16
Neuveriteľných 7 sekúnd stačilo Slovanu na to, aby využil presilovku. Základom bolo vyhrané buly v útočnom pásme, následnú strelu Jánošíka Barulin ešte zvládol vyraziť, no DÁVID BUC puk dosledoval a pri pravej žŕdke ho doťukol do siete!

Asistencie: Adám Jánošík, Žiga Jeglič
37:16
37:16
importantSlovan strelil gól, ale ešte nie je oficiálne uznaný, bude sa telefonovať. Posudzuje sa zrejme, či nebol dosiahnutý vysokou hokejkou.
37:10
Slovan dostáva ďalšiu šancu v podobe presilovky. Na trestnú lavicu si za podrazenie sadá O´Dell.
36:41
Alexandrov napriahol, ale mieril mimo troch žrdí.
35:59
Bailey clonil pred bránou, no Taffeovi strela z prvej vôbec nesadla. Škoda nevyužitej presilovej hry.
35:25
Slovan sa komplikovaným spôsobom dostáva do útočnej tretiny, keď sa mu to už konečne podarilo, píska sa prihrávka rukou.
34:44
Červený sa snaží pretlačiť puk za Barullina, ktorý ho nemal úplne pod kontrolou, no hra je už prerušená.
34:27
Sersen vystrelil, ale trafil len hráča pred sebou, Soči vyhadzuje.
33:58
Vylúčenie v tíme HK Soči (Vladislav Kaletnik – 2 min., nedovolené bránenie).
33:32
Hostia striedali, čo sa snažil využiť Lunter, zrýchlil a tlačil sa do zakončenia, podarila sa mu pekná sťahovačka, no následne mu brániaci hráč puk zobral.
32:52
Bailey prikopol puk Švarnému, ktorý sa vydal na útočný výlet, spätnou prihrávkou hľadal Baileyho, no tesne minul jeho hokejku.
31:58
Sersen z vrcholu kruhu nenamieril presne, na druhej strane už Štěpánek musel zasahovať, strelu vyrazil mimo nebezpečnú zónu.
30:20
Červený zabojoval a podarilo sa mu získať puk, no hneď k nemu pristúpil hráč a tak nemal veľa priestoru zakončiť.
29:47
Jeglič nemal komu a tak len nastrelil puk na zadný mantinel. Tímy striedajú, k puku sa dostáva Chipchura, no čiarový rozhodca píska ofsajd.
28:42
importantObaja hráči, teda Bačík a Rachimullin dostávajú 5 min. za napadnutie! Hrať sa bude 5 proti 5.
28:42
importantLen čo hráči naskočili z trestných lavíc na ľad, pustili sa do seba a rozdali si to v pästnom súboji!
27:50
importantLunter našiel prihrávkou Jánošíka, ktorý si urobil útočný výlet a veľa nechýbalo, aby Slovan viedol! Barulin však zasiahol pravým betónom a pokazil domácim radosť. Od mantinelu strieľal Sersen, Barulin veľa toho nevidel, no podržal svoj tím!
26:33
Vylučuje sa na oboch stranách. Bačík aj Rachimullin dostávajú 2 min. za hrubosť. Hrať sa bude 4 proti 4.
26:16
Bačík vysúval Jegliča, ten však prudký puk nespracoval.
25:54
Soči akoby preplo na vyšší rýchlostný stupeň a hráči Slovana momentálne vôbec nestíhajú.
24:46
Po buly pálil Točickij, no bránu netrafil. Konečne sa Slovanu podarilo dostať puk do stredného pásma, no Liška ho nedokorčuľoval a tak sa musí rýchlo vrátiť späť.
23:27
importantŠtěpánek rozohral len na hokejky súpera a Slovan sa dlho nevedel dostať z vlastného obranného pásma. Bekhend Roséna dokonca končí na brvne! Veľký tlak Soči.
22:07
Po prihrávke Taffea strieľal z otočky Chipchura, ale jeho pokus neprešiel. Následne sa puk odrazil k Bačíkovi, no ani po jeho strele Barulin nemusel zasahovať.
21:38
Klok udržal útočné pásmo, no nepodarilo sa mu prihrať pred bránu, kde mal hráča.
20:57
Liška sa k strele nedostal, tak len poslal puk na zadný mantinel a odchádza striedať.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Slovan zareagoval na gól Collinsa z 11. minúty tým najlepším spôsobom a v 16. minúte vyrovnal po prihrávke Jánošíka Sukeľ. Belasí sa prezentujú sympatickým výkonom, hra je vyrovnaná. Uvidíme, čo si pre nás pripraví druhá tretina, ktorá sa začne o 19:25.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:27
Bailey najprv strieľal, no neuspel, potom bol dôrazný pred súperovu bránou, čo vyvolalo vášne na ruskej strane, no na vylúčenie to nie je.
19:03
Tolčickij sa dostal k strele, ale bola zblokovaná, Štěpánek zasahovať nemusel.
18:15
Chipchura zobral súperovi puk, posunul ho Baileymu, Slovan kontroluje hru.
17:44
Slovan sa bráni výborne, súpera do ničoho nepustil.
17:02
Rosén nabil na modrú Pajginovi, ktorý síce vyslal poriadnu delovku, no bránu prestrelil, Slovanu sa podarilo vyhodiť puk cez všetky čiary.
16:33
Vylúčenie v tíme HC Slovan Bratislava (Mário Lunter – 2 min., podrazenie).
15:03
15:03
Hneď je to veselšie, Slovan využíva presilovú hru. Trafil sa MATÚŠ SUKEĽ, ktorý strelou švihom prestrelil Barulina, ten sa obzeral za pukom, ale už bol v bráne.

Asistencia: Adam Jánošík
14:47
Ďalšia strela po ľade, Barulin puk vyrazil pred seba, no Jeglič z dorážky bránu prestrelil!
14:26
Sukeľ sa tlačil pred Barulina a zakončoval zblízka, no puk sa mu nepodarilo dostať do brány. Slovan ale nehrá presilovku zle.
Barulin musí byť pozorný, smerovalo na neho niekoľko striel, no ruský gólman si s nimi poradil.
13:45
Sersen zachytil puk a vystrelil tesne nad ľadom, no puk až na bránu neprešiel. Slovan zostáva v pásme.
13:20
Vylúčenie v tíme HK Soči (Kirill Vorobjev – 2 min., hákovanie). Je tu šanca na vyrovnanie.
12:40
Baranov prešiel cez os klziska a vyslal propagačnú strelu na Barulina, ktorý mal odkrytý výhľad. O malú chvíľu puk potiahol Bailey, no na útočnej modrej oň prišiel.
10:23
10:23
goalSoči dáva gól! Domáci tím od 11. minúty prehráva! Bakoš poslal puk popri mantineli, kde ho Šmeľov okamžite posielal na bránu. Tam bol pripravený SEAN COLLINS a tečom usmernil puk pomedzi Štěpánkove betóny!

Asistencie: Sergei Šmeľov, Martin Bakoš
09:18
Lunter vystrelil spoza hráča, ale mieril len do stredu brány, kde bol pripravený Barulin.
08:28
Polunin sa natlačil do koncovky, snažil sa puk prepasírovať po ľade vedľa pravej žŕdky, tú si však Štěpánek postrážil.
07:49
importantČervený sa v strednom pásme pekne zbavil protihráča, následne po prechode modrou aj vystrelil, Barulin jeho strelu vyrazil a Červený sa dostal aj k dorážke, no ruského gólmana neprekonal!
07:23
Gélinas odzbrojil Bakoša, ktorý ho potom narazil na mantinel, Slovanu nevyšiel prechod do útoku a tak sa opäť vhodí v jeho obrannom pásme.
06:53
Sloboda sa vynoril spoza brány a strieľal z otočky, priestor troch žrdí však netrafil.
06:31
Stále čakáme na vážnejšie ohrozenie brány na jednej či druhej strane.
05:18
Dôležitý Štěpánkov zákrok, z pravej strany vypálil Točickij, domáci gólman betónom zasahuje.
05:05
Baranov našliapol na pravom krídle, ale bol odzbrojený. Puk má Gélinas, prihrávka na Chipchuru presná nebola.
03:59
Hra je často kúskovaná. Od modrej strieľal Pajgin, Štěpánek pozorný. Slovan vyhadzuje puk cez všetky čiary.
03:48
Jánošík si splnil obranné povinnosti a súperovi berie puk, následne si však hráči v belasom v útoku nerozumeli a hra sa sťahuje pred Štěpánka.
02:33
Pekné momenty zo strany Slovana. Prihrávka spoza brány našla Buca, po ňom ešte Bačík nahadzoval puk na bránu, Barulin zasahuje.
02:07
Konečne sa aj Slovan odhodlal ísť dopredu, puk potiahol Taffe, pri mantineli bojuje Gélinas, bol tvrdo ale čisto narazený. Soči vyhadzuje cez všetky čiary.
01:20
Zblokovanú strelu vyslal Bakoš, Štěpánek hru prerušuje, vhodí sa po jeho ľavici. Soči je od úvodu aktívne.
00:39
Prvý útok hostí sa usadil v útočnom pásme, po teči Štěpánek zasahovať nemusel.
00:01
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

HC Slovan Bratislava: Štěpánek (Vojvoda) – Sersen (C), Jánošík, Gelinas, Klok, Švarný, Bačik, Boldižár – Lunter, Liška, Sukel' – Červený (A), Chipchura, Taffe (A) – Buc, C. Bailey, Jeglič – M. Sloboda, Baranov.

HK Soči: Barulin (Šikin) – J. Alexandrov (A), Jokipakka, Pajgin, Vorobjev, Rykov, Chomickij, D. Alexandrov – Bočarov, R. Rosén, O'Dell (C) – Šmeľov, Collins (A), Bakoš – Altybarmakjan, Točickij, Polunin – Rachimullin, Tomilin, Kaletnik – Žilin..
Hokejisti HC Slovan Bratislava nastúpia na domácom ľade dnes od 18:30 proti ruskému tímu HK Soči.

SLOVAN ťahá nelichotivú šnúru prehier, stratil šancu postupu do vyraďovacej časti a je posledný v Západnej konferencii s 27 bodmi. V minulom kole doma podľahol Dinamu Minsk 2:4. Dnešný zápas má príznačný názov Kids' Game, je venovaný všetkým deťom, pre ktoré je v deň odovzdávania polročného vysvedčenia pripravená celá rada sprievodných aktivít a zľavnené vstupné.

SOČI má stále o čo hrať, potrebuje zbierať body. Nachádza sa na 8. priečke Západnej konferencie, s trojbodovým náskokom pred deviatou Rigou. Naposledy uchmatlo body v Nižnekamsku po najtesnejšej výhre 1:0. Zaujímavosťou je, že posledné tri zápasy Soči skončili práve týmto skóre 1:0. Najproduktívnejším hráčom tímu je švédsky útočník Robert Rosén, ktorý v doterajšom priebehu sezóny nazbieral 38 bodov. Dres HK Soči oblieka aj slovenský útočník Martin Bakoš.

Tímy sa v aktuálnej sezóne stretli už dvakrát, oba zápasy vyhralo Soči, 4:1 a 4:2.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:30.